Ten Hag: Wciąż jest miejsce do poprawy

Erik ten Hag po raz kolejny podkreślił, iż jest zadowolony z środowego meczu ze Sportingiem, ale tonuje ogromny entuzjazm.

Amsterdamczycy pokonali Sporting 5:1, ale mimo tego mieli momenty, w których nie wyglądali najlepiej, a rywale niemal dwa razy mogli wrócić do gry.

„To nie była lekcja mistrzowskiego futbolu. Drużyna zagrała świetne spotkanie i to coś wyjątkowego, ale był też momenty, z których musimy wyciągnąć wnioski. Mamy dobry mix młodych piłkarzy z doświadczeniem i szczególnie ci młodzi mają jeszcze sporo do nauczenia. Szczególnie uwagę trzeba zwrócić na to, iż w Lidze Mistrzów nie można pozwolić sobie na rozluźnienie.”

„Po takim meczu nie chce się krytykować, ale lepiej robić to, kiedy wygrywa się 5:1, niż kiedy się przegrywa lub remisuje. Ustalmy, że zagraliśmy świetną piłkę.” – dodał Erik.

Ten Hag raz jeszcze podkreślił wyjątkową rolę Antonego i Hallera, którzy niemal w dwójkę rozbili Sporting.

„Antony to tyran. On ma tak wiele umiejętności, może i potrafi grać defensywnie co już widzieliśmy. Mam nadzieję, że będzie w stanie utrzymać taką formę.”

„W Holandii musimy nauczyć się posiadać większy respekt i szacunek. Jeśli ktoś wykręca takie statystyki, nie możesz zadawać takich pytań w tak lekceważący sposób.” – dodał Ten Hag odnosząc się do pytań, czy Sebastien Haller jest piłkarzem na poziomie Ligi Mistrzów.

Na sam koniec Ten Hag wyznał, iż Steven Berghuis pozostaje opcją do gry na pozycji numer 10.

Share:

One Response to the post:

  • Crayzie

    Widać, że łysy ma pomysł na tak skomplementowany zespól. Od dawna nie mieliśmy tak dobrych zmienników w ofensywnie 😁
    Jak ja żałuję, że Kudus nie jest w formie jak z początków bycia w Ajaksie 😢

  • Dodaj komentarz