Erik ten Hag w rozmowie w programie Ajax Inside rozmawiał na temat swojej pracy w Amsterdamie oraz kilku innych sprawach.

Menadżer poruszył kwestię swoich współpracowników, których bardzo pochwalił.

„W rozwoju piłki na najwyższym poziomie wszystko toczy się bardzo szybko i potrzeba więcej oczu. Mamy odpowiednich ludzi na ławce, ale i nie tylko. Oczywiście cały proces zaczyna się od przygotowania do rozgrywek. Zaczynamy na początku z myślą o selekcji i o tym, gdzie udać się na przygotowania. W dzisiejszym świecie potrzeba sztabu, który posiada bardzo szeroką wiedzę. Mamy wielu profesjonalistów. Kiedy to połączy się z radością i zadowoleniem jak u nas, efekty przychodzą.”

„Ludzie z trybun oglądają nasz plan z wysokości. Oceniają czy został wdrożony oraz czy pojawiają się dla nas jakieś zagrożenia czy też możliwości. Czasami są to wskazówki w postaci detali, ale które mogą być decydujące.”

Ten Hag w ocenie sztabu i ludzi w klubie, nie mógł zapomnieć o Marku Overmarsie, który tego lata wykonał niezwykłą pracę.

„Zgodziliśmy się z Markiem Overmarsem, że stworzymy tą selekcję razem, ale oczywiście zaangażowanych w to było więcej ludzi. Najpierw rada nadzorcza i zarząd, aby zobaczyć co jest możliwe finansowo. Oczywiście był też skauting i reszta sztabu. Sprawie przyglądało się wielu ludzi i to dobrze, to żeby podjąć dobrą decyzję, potrzeba wsparcia.” – dodał Erik.

„Myślę, że zarząd i sztab dobrze ze sobą współpracuje, ale to tyczy się również zawodników. Grupa piłkarzy może się zmienić szybko, drużyny zostają razem przez krótki okres czasu. Są jednak również inni gracze, transfery, co jest wyzwaniem to budowania Ajaksu razem z nimi, sztabem i zarządem.”

Na sam koniec, boss wydał oświadczenie dotyczące opaski kapitańskiej Ajaksu…

„Ustaliliśmy, że Matthijs de Ligt będzie pierwszym kapitanem, a Dusan Tadić drugim. W lecie patrzyliśmy na to, kto dołączył do selekcji i jak układa się proces hierarchii.” – wyjaśnił menadżer jasno stwierdzając, że liczy na powrót Joela Veltmana, ale nie zostanie on ponownie kapitanem Ajaksu…

„To ma związek z jego kontuzją. Uraz był bardzo poważny, ale mamy nadzieję, że wróci jak najszybciej to możliwe. Wiemy jednocześnie, że to zajmie trochę czasu. Potrzebujemy go, bo to ważny i uznany członek szatni.”

Share:

Dodaj komentarz