Mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale Ajax zwyciężył dziś tylko 1:0. Szkoleniowiec Joden był jednak zadowolony ze zdobytych trzech punktów i całkowitej dominacji na boisku.

„Historia tego meczu jest dosyć prosta. Stworzyliśmy sobie wiele okazji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. W defensywie nie pozwoliliśmy praktycznie na nic, Onana nie miał żadnej interwencji. To zwykła wygrana 1:0, choć dla kibiców na stadionie mogła być to inna historia” – powiedział Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

Trener Ajaksu został także zapytany o następny mecz wyjazdowy przeciwko PSV. Holender jest nastawiony dość bojowo.

„Uważam, że oni się nas boją, to wydaje się logiczne. W następnym tygodniu mamy tylko jedno zadanie i jest to zwycięstwo.”

W Eindhoven od początku zagra Huntelaar. Wracający po kontuzji Dolberg nie jest jeszcze gotowy do gry od pierwszej minuty.

„Dolberg w pierwszym składzie? To niemal niemożliwe za tydzień. On był bardzo długo poza grą i potrzebuje czasu, by spokojnie wrócić do rytmu. Przed nami jednak kolejny tydzień treningów, on jest graczem łatwo dostosowującym się do wyższego poziomu. To prawdziwy piłkarz, prawdziwy sportowiec. Wróci szybko.”

„Cassierra? On zaliczył świetny postęp w ostatnim czasie, w piątek rozegrał fantastyczne spotkanie. Jesteśmy zadowoleni z jego rozwoju. Jeszcze nie zdecydowaliśmy jaka będzie jego przyszłość” – zakończył Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz