Przed nami dość mocne zakończenie rundy jesiennej. Ajax w najbliższą niedzielę zagra na wyjeździe z Utrechtem. Mecz ten w ostatnich latach był jednym z najtrudniejszych dla piłkarzy z Amsterdamu.

Wśród kibiców Ajaksu panują obecnie mieszane uczucia po pucharowym spotkaniu z Rodą Kerkrade. Amsterdamczycy awansowali dopiero po rzutach karnych.

„Ostatecznie liczy się wynik. Awansowaliśmy dalej, a więc cel został zrealizowany. Chcieliśmy pozostać aktywni na trzech frontach. Udało się i jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Oczywiście nie zagraliśmy w Kerkrade dobrego spotkania i będziemy to analizować, ale szybko musimy też skupić się na kolejnym wyzwaniu, czyli ligowym starciu z Utrechtem” – powiedział Erik ten Hag w rozmowie z Ajax TV.

Ajax wygrał tylko dwa z dziesięciu ostatnich meczów w Utrechcie.

„Czekamy z niecierpliwością na tę rywalizację. To będzie emocjonująca walka, ale chcemy rozgrywać jak najwięcej tego typu meczów. Utrecht gra z dużą pasją, wkładając do tego mnóstwo walki. Musimy przygotować się na trudne zadanie, ale dokładnie to samo dotyczy rywali” – dodał trener Ajaksu.

„To całkiem normalnie i logiczne, że dla Utrechtu to jeden z najważniejszych meczów sezonu. Trzeba się na to przygotować, ale przede wszystkim chcemy grać swój futbol. To będzie duże wyzwanie, które daje dodatkową energię. Dick Advocaat wykonuje w Utrechcie doskonałą robotę. Oni prezentują ciekawy i ofensywny futbol. Już na początku sezonu twierdziłem, że to czwarty zespół w lidze. Gdy mają dobry dzień mogą pokonać każdego. Musimy zrobić wszystko, by nie mieli tak dobrego dnia w starciu z nami” – dodał Ten Hag.

Spotkanie FC Utrecht – Ajax Amsterdam odbędzie się w niedzielę, 23 grudnia o godzinie 12:15. Transmisja w Polsacie Sport News.

Share:

Dodaj komentarz