Erik ten Hag był bardzo zadowolony z występu swoich zawodników w meczu przeciwko Red Bull Salzburg.

Amsterdamczycy w przekonujący sposób zamknęli obóz szkoleniowy w Austrii. Starcie z mistrzem Austrii udało się wygrać niespodziewanie łatwo 4:1.

„4:1 to bardzo przekonujący wynik. Myślę, że zagraliśmy w sposób, jaki trenowaliśmy w ostatnich tygodniach. Zaimplementowaliśmy wszystko fantastycznie. Myślę, że robimy dobre postępy przygotowaniach i jestem bardzo zadowolony.”

„Pierwsze 15 minut to najlepszy okres tego spotkania. Już przed przerwą powinniśmy prowadzić 4:1. Trenowaliśmy przez tydzień bardzo ciężko i naturalne jest, że w drużynie nie było 100 procentowej świeżości. Wszystko działało jednak jak należy. Zrobiliśmy ważny krok w osiągnięciu naszego celu. Również kondycyjnie jesteśmy krok dalej i chcemy iść do przodu. Przed nami tydzień z dwoma fajnymi spotkaniami z trudnymi rywalami z Bundesligi.”

Erik ten Hag szczególnie zadowolony jest z nowych zawodników, w tym młodych graczy z Jong Ajax i U19.

„Nowi gracze dobrze się zintegrowali, a młodzi piłkarze zrobili świetne wrażenie w innych warunkach i w wyższych wymaganiach. Pokazali się z naprawdę dobrej strony i zamanifestowali swoją obecność. Nie wszystko było idealne, ale mieli do czynienia z czymś, co nie byłoby możliwe w ich obecnych drużynach.”

Słowa pochwały zebrał od menadżera również Quincy Promes.

„On może grać na wielu pozycjach. W tym momencie myślę o pozycji numer 10, ale to zależy od wielu czynników, w tym przyszłości Donnego van de Beeka. Z powodu tego typu znaków zapytania, trudno przypisać go na stałę do jednej pozycji.”

„Jeśli jesteś najlepszym graczem i strzelcem w Rosji, znaczy, że jesteś bardzo dobrym piłkarzem. Nie zaskakuje mnie więc w ogóle, że Promes wypełnia swoją rolę w Ajaksie. Myślę wręcz, że powinien być jeszcze lepszy i on uważa podobnie. To niezwykle ambitny człowiek.”

Ten Hag jest również zadowolony z faktu, że do Amsterdamu wraca niemal w 100% zdrowa kadra.

„Jestem bardzo zadowolony, że wszyscy są w dobrej formie. Klaas-Jan i David również dołączyli do drużyny i zrobili ważne kroki w powrocie do gry. Powrót do domu ze zdrową i gotową kadrą to również ważny cel tego typu obozów. To daje dużą satysfakcję, ale satysfakcja nie może prowadzić do lenistwa i nie zamierzamy do tego dopuścić.”

Share:

Dodaj komentarz