Piłkarze Ajaksu mają już za sobą ostatni trening w Stanach Zjednoczonych. Jutro mecz z Sao Paulo, a następnie powrót do Holandii.

Ajax ciężko trenuje w USA, aby przygotować się do drugiej części sezonu. Dla Amsterdamczyków na pewno nie są to spokojne dni pełne relaksu, chociażby z powodu trwającego okienka transferowego.

Jeszcze wczoraj wydawało się, że w Amsterdamie może dojść do sporych przetasowań, a miejsce Neresa zajmie Diego Lainez. Meksykanin na pewno do Ajaksu nie trafi, a przyszłość Brazylijczyka stoi pod znakiem zapytania, podobnie jak Maxa Wobera.

„To zawsze ekscytujące tygodnie. Kiedy okienko jest otwarte, wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych. Nigdy nie wiesz co się stanie i nigdy nie masz stuprocentowej kontroli. W połowie sezonu nie chcemy jednak zbyt wielu zmian. To może zepsuć cały ułożony plan, dlatego trzeba czuwać i uzbroić się przeciwko ewentualnym zaskoczeniom.” – powiedział Ten Hag, odnosząc się do dwóch zakupów dokonanych w zimowym okienku.

„Pierwsze wrażenie jest doskonałe. Obaj potrafią bardzo dobrze grać w piłkę, więc dopasowanie do grupy jest o wiele łatwiejsze. Oni mają swoją misję i plan i naprawdę widać czego chcą. Oczywiście na ten moment nie można wysuwać daleko idących wniosków, ale obaj otrzymają czas i miejsce na to, aby przystosować się do filozofii Ajaksu.”

„Mamy grupę, która dobrze się ze sobą czuje. Piłkarze rywalizują ze sobą, ale jednocześnie mają wspólną misję. Wyniki są dla nas dużą motywacją. Kiedy wszystko idzie po naszej myśli, na każdym etapie jesteśmy mocniejsi. Plotki są wokół niemal każdego zawodnika. Ta drużyna ma jednak niesamowitą ambicję i chęci. Każdy walczy za każdego, ale jednocześnie dla siebie, bo każdy ma swój własny plan. Ustaliliśmy pewien standard, który związany jest z czysto ludzkimi wartościami. Kiedy grupa dobrze czuje się ze sobą, panuje dobra atmosfera, zawsze łatwiej się pracuje.” – dodał Ten Hag, wyrażając nadzieję, że dalszych osłabień kadry nie będzie.

Poza Magallanem i Traore, oficjalnie członkiem selekcji stał się Dani de Wit.

„De Wit jest przykładem dla młodzieży, bo pokazuje jak należy to robić. Ciężko pracował i jestem z niego bardzo zadowolony. On ma wiele wartości takich jak duch walki, siła napędowa, ale także motywacja kolegów.”

Share:

Dodaj komentarz