Ten Hag: To my zagraliśmy dobrze

Erik ten Hag nie miał powodów do niezadowolenia, po tym jak jego drużyna rozbiła VVV Venlo w meczu 6 kolejki Eredivisie.

Amsterdamczycy nie mieli litości dla gospodarzy i zaaplikowali im aż 13 bramek, ustanawiając nowy rekord Eredivisie pod względem zdobytych w jednym meczu bramek.

„Byliśmy głodni bramek. 13:0 to dobry wynik, który nie miał związku tylko z rywalem, ale także naszą dobrą grą. VVV pokazało już w tych rozgrywkach, że są w stanie notować dobre wyniki. Myślę jednak, że zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie.”

Menadżer był zadowolony z postawy swoich piłkarzy, którzy nawet po bramce na 0:10 wyjmowali piłkę z siatki i chcieli jak najszybciej rozpocząć grę.

„Tak właśnie powinno być. W zawodowym sporcie zawsze powinno się dążyć do tego, aby notować coraz lepsze wyniki i grać coraz lepiej. Taki jest zawodowy sport i czasami nie można mieć litości. Drużyna sama pokazała, że chce więcej. Cieszy nas to, bo takiej postawy oczekujemy od piłkarzy i drużyny. Spisali się naprawdę dobrze.” – dodał Erik.

Ten Hag mógł być szczególnie zadowolony z postawy Lassiny Traore, który do 5 goli dołożył również 3 asysty.

„On niemal zawsze pokazywał się na właściwej pozycji. Wszystko działało dobrze, oczywiście w wykończeniu również. Pokazał dużą determinację i dzięki temu mógł zdobyć te bramki.”

 

Share:

Dodaj komentarz