Ten Hag: To mogło nas kosztować punkty

Erik ten Hag nie był zadowolony ze skuteczności, jaką wykazała się w czwartek jego drużyna.

Ajax ostatecznie zasłużenie wygrał z Twente, ale spotkanie to mogło skończyć się stratą punktów i niewele brakowało, aby tak właśnie się stało.

„To był bardzo otwarty mecz, w którym liczby przemawiały na naszą korzyść. Brakowało nam jednak skuteczności w polu karnym. Patrząc na naszą wcześniejszą dominację wynik 1:1 w 90 minucie był dziwny. Musimy być bardziej zabójczy w szesnastce, bo to mogło nas dzisiaj kosztować bardzo cenne punkty.”

„W takim meczu trzeba być cały czas czujnym. Zmarnowaliśmy wiele okazji, a do kilku też dopuściliśmy.” – dodał Ten Hag.

Menadżer skomentował również postawę bohatera tego meczu. Klaas-Jan Huntelaar w kilka minut dał Joden niesamowicie ważne punkty.

„Jego doświadczenie jest wzorem dla wszystkich. Widać było jego wielką radośc po tym golu i to świetna sprawa. Mam nadzieję, że z nami zostanie, ale decyzja należy do niego. Życzę mu jak najlepiej, bo wiele znaczy dla mnie i całego Ajaksu. Zrobię co mogę, aby zatrzymać go w Amsterdamie.”

Ten Hag podkreślił również, że nie wie nic na temat plotek dotyczących Qunicy Promesa. Od kilku dni mówi się, że piłkarz ten może wrócić do Rosji.

W meczu z Twente na boisku zabrakło też Davida Neresa i Mohammeda Kudusa. Przynajmniej co do jednego Ten Hag miał dobre wieści.

„Kudus miał lekkie problemy. On jest po poważnej kontuzji, ale spodziewam się, że w niedziele będzie do dyspozycji. Nie sądzę, aby mógł zacząć mecz, ale z pewnością może wejść z ławki.”

„Neres nie jest jeszcze tak daleko w przygotowaniach, aby zdążyć na niedzielę.”

Share:

3 Responses to the post:

 • mhekwei
  at 09:20

  Oby te plotki o Promesie były prawdą, co by też stawiało w innym kontekście nachalne promowanie go w pierwszym składzie. W przyszłości lepiej się dobrze zastanowić przed podobnymi transferami – grajek na zakręcie, już nie tak bardzo perspektywiczny i do tego za drogi, żeby lekką ręką spisać na straty.

  • tomek0906
   at 10:27

   Mega łatwo tak napisać w momencie, kiedy gra jak parodysta. Gość gra drugi sezon I w pierwszym był bez wątpienia wzmocnieniem, strzelił najwięcej w LM, w lidze też strzelał- wtedy jakoś nikt nie kwestionował, ze na zakręcie czy mało perspektywistyczny. Mnie samego zalewa krew, jak patrzę na jego aktualna forme, ale zachowajmy choć trochę trzeźwa ocenę, bez skrajności.

   • mhekwei
    at 13:07

    Nigdy specjalnie nie podobała mi się jego gra. Przestał żyć z podań Ziyecha i niespecjalnie wiem co ma teraz do zaoferowania. Na skrzydle nie przedrybluje, na pomocy gubi piłki, na szpicy czasem coś trafi ale częściej nie. Może się jednak mylę, tak jak choćby z Klaassenem – kiedy byłem na nie, to on grał dobrze, kiedy się przekonałem to coś się zacięło.

 • Dodaj komentarz