Erik ten Hag nie ma prawa do zadowolenia po dzisiejszym meczu z Heraclesem. Ajax zawiódł po raz pierwszy w sezonie.

Strata punktów na swoim stadionie to rzecz, której mało kto się spodziewał, tym bardziej po dobrej grze w Europejskich pucharach.

„Remis z Heraclesem na swoim stadionie to jak porażka, to zdecydowanie za mało.” – powiedział Ten Hag.

„Pierwsza faza spotkania była zdecydowanie zbyt wolna. Dopiero przed przerwą stworzyliśmy pierwszą szansę, a powinniśmy to uczynić znacznie wcześniej.  Jestem bardzo rozczarowany. Mieliśmy od samego początku pójść do przody, zamierzaliśmy to zrobić, ale jeśli popatrzeć na pierwszą połowę to…wszystko było niedoszlifowane i po prostu nie dobre.”

„Zajęło nam zbyt wiele czasu zanim weszliśmy w grę i stworzyliśmy zbyt mało okazji. Kiedy już jednak nadarzy się okazja, musimy ją wykorzystać, a tak się nie stało. Ważne jest, aby szybko sobie z tym poradzić, bo mecz ze Standardem już wkrótce.”

Menadżer już w czwartym meczu sezonu postanowił dokonać zmian i posadził na ławce Tagliafico, Schöne czy Huntelaara. Czy patrząc z perspektywy czasu można było podjąć inne decyzje?

„Jeśli popatrzeć na to już po wszystkich, można powiedzieć, że tak.”

„Huntelaar miał w zeszłym sezonie pięć kontuzji mięśniowych i trzeba być ostrożnym, bo na razie to nasz jedyny napastnik. Tagliafico i Schöne byli na Mundialu, a my mamy zawodników, na ławce, którzy dalej są jednak podstawowymi graczami.”

Jedynym pozytywem meczu jest to, że Ajax był w stanie podnieść się lekko po ciosie z 84 minuty.

„Oczywiście, że to rozczarowanie, które trzeba jednak przekuć w jakość i musimy sobie z tym poradzić. Komplement dla drużyny za to, że się podnieśli.”

Share:

Dodaj komentarz