Ten Hag: Te kartki to szaleństwo

Erik ten Hag z zadowoleniem przyjął sobotnie zwycięstwo swojej drużyny z Vitesse Arnhem.

Amsterdamczycy drugi raz w tym sezonie kończyli mecz w 10, ale mimo tego po raz drugi zdołali wygrać.

„To również było zasłużone zwycięstwo. Początek nie był jednak dobry. Vitesse zaczęło odważnie i również grało naprawdę dobrze. Wiadomo było jednak, że kiedy gra stanie się bardziej otwarta i na boisku zrobi się więcej miejsca, mamy umiejętności, aby z tego skorzystać. Widać to było dobrze po czerwonej kartce. To jak graliśmy w 10 było doskonałe.”

„Edson walczył o piłkę i to nie miało nic wspólnego z faulem. Łatwo dojrzeć, że skupiał się tylko na piłce. To nie była czerwona kartka, podobnie jak ta ze Spartą. Obie te kartki to szaleństwo.” – dodał Erik.

Ajax po 3 kolejkach ma na koncie 9 punktów, ale dalej musi pracować nad poprawą gry.

„To jak zaczynamy mecze nie jest najlepsze. Vitesse było w pierwszej fazie meczu lepiej dysponowane. Byliśmy spóźnieni, a oni szybko zdobyli kilka stałych fragmentów i przerywali grę, na co nie potrafiliśmy dobrze odpowiedzieć. Powinniśmy sobie jednak lepiej radzić z taką grą.”

Ten Hag nie chciał otwarcie mówić o końcówce okienka, ale zasugerował, że Ajax może się jeszcze wzmocnić.

„Cały czas pracujemy i rozglądamy się za dalszym rozwojem drużyny. Mamy swoje cele i wiemy dobrze, co robić. To, czy dokonamy wzmocnień zależy od wielu czynników. Jeśli jednak pojawią się możliwości, zdecydujemy się wejść do gry. Robimy tak w każdym okienku.”

Share:

Dodaj komentarz