Ten Hag: Takiego tempa nie może wytrzymać nawet numer dwa ligi

Erik ten Hag był w zasadzie zadowolony z tego, jak jego drużyna zagrała w niedzielnym meczu z PSV.

Joden tragicznie zaczęli to spotkanie i po 20 minutach przegrywali już 0:2. Ajax zdołał jednak wziąć się w garść i doprowadzić do wyrównania.

„Jasne jest, że zaczęliśmy ten mecz bardzo źle. Popełniliśmy błędy, które PSV natychmiast wykorzystało. Wówczas sprawy mocno się komplikują, ale muszę pochwalić drużynę za to, jak walczyła, aby odmienić to spotkanie. Ostatni fragment w całości należał do nas i bazując na tym powinniśmy byli wygrać.”

„Brakowało nam typowej szóstki przy ich napastnikach. Traciliśmy piłkę zbyt łatwo w newralgicznych momentach i to wskazałem w przerwie. Potrzebowaliśmy pomocnika, który będzie zmieniał ciężar gry i neutralizował kontry rywali.”

Ekipa Ajaksu zagrała naprawdę dobrą drugą połowę i bazując na niej powinna faktycznie wygrać Topper.

„Ta drużyna ma charakter. Zagraliśmy z jajami i dużą intensywnością, której nie był się w stanie przeciwstawić nawet numer dwa w kraju. Pozostajemy na topie tabeli i jestem z tego zadowolony. Powinniśmy kontynuować grę taką, jaką pokazywaliśmy przez godzinę tego meczu.”

Ten Hag nie mógł nie pochwalić Sebastiena Hallera, którego wejście nieco odmieniło grę jego drużyny.

„On może dać nam bardzo pozytywny impuls. To gracz, który wpływa na całą drużynę i sprawia, że inni grają lepiej. Potrafi również strzelać bramki, ale niestety tym razem nie została mu ona uznana. To irytujące, ale mamy VAR więc zapewne dokładnie to sprawdzono. Przez Sebastiena możemy przeprowadzać wiele akcji i musimy się tego nauczyć. Już przy bramce na 2:2 widać było, jak może być dla nas ważny.”

Share:

Dodaj komentarz