Ten Hag: Takie sytuacje trzeba wykorzystywać

Erik ten Hag nie może narzekać po dwóch meczach Ligi Mistrzów, ale zwraca uwagę na to, że Ajax stać na więcej.

Amsterdamczycy grają dobrze i wygrywają, ale zdaniem menadżera do osiągnięcia sukcesu potrzeba większej skuteczności, a tej po prostu brakuje.

„Mogliśmy strzelić trzy lub cztery gole przed przerwą i wówczas byłoby po meczu. Musimy być skuteczniejsi, ale czasem to też czysty pech, jeśli spojrzeć na główkę Sebastiena Hallera. Bramkarz sam nie wiedział, jak to obronić. Jednakże to był jeden z tych wieczorów, kiedy zmarnowaliśmy tyle sytuacji. To nie może mieć miejsca, jeśli chce się odnieść sukces na tym poziomie.” – powiedział Ten Hag, który jest jednak zdania, że nie musi więcej poruszać tego tematu z piłkarzami.

„To siedzi w głowie. Piłkarze muszą mieć lepszy przegląd sytuacji. To kwestia skupienia, które piłkarze muszą wnieść sami. Topowych graczy na to stać.”

Po wygranych ze Sportingiem i Besiktasem ekipę Ajaksu czekają teraz dwa mecze z Borussią, która wydaje się być najmocniejszym rywalem w grupie.

„To inny poziom od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i to najsilniejszy rywal. Żeby osiągnąć wyniki będziemy musieli zrobić kolejny krok naprzód. Jeśli nam się nie powiedzie, będziemy musieli zobaczyć, jak ułoży się ta grupa. Mocno wierzę jednak, że stać nas na awans. Niech będzie jasne, że idziemy po to i z tą drużyną powinno to być możliwe.”

Ten Hag jest również świadomy faktu, że w drugiej połowie Ajax wyglądał gorzej i mecz mógł kończyć się nerwowo. Sytuacja ze straconą bramką również nie wpłynęła dobrze na ocenę Erika.

„Dobrze, że udało nam się z tego uciec, bo takie momenty mogą zmienić mecz. Czy to był faul? Nie widziałem tej sytuacji, ale zostaliśmy w tej sytuacji łatwo oszukani. W kolejnych pojedynkach zdarzyły nam się błędy i piłka przechodziła zbyt łatwo. W takich momentach widać naszą młodzieńczą naiwność.”

Share:

Dodaj komentarz