Ten Hag: Stać nas na coś lepszego

Erik ten Hag nie mógł być w pełni zadowolony po wtorkowym starciu w Lidze Mistrzów.

Ajax wygrał spotkanie w Danii, dzięki czemu utrzymał się w grze o wyjście z grupy. Postawa Joden nie była jednak najlepsza.

„Zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze, ale potem mieliśmy zbyt mało kontroli nad wydarzeniami. Nie potrafiliśmy znaleźć wolnego zawodnika w środku pola, kiedy była ku temu okazja. Niepotrzebnie narażaliśmy się na tyle kontr. To naprawdę nie było potrzebne.”

„Graliśmy jednak przeciwko ofensywnej, oportunistycznej drużynie i biorąc pod uwagę zawirowania w przygotowaniach do tego meczu, możemy być zadowoleni. Żeby walczyć o wyjście z grupy musieliśmy dzisiaj wygrać i zrobiliśmy to. Wykonaliśmy nasze zadanie. Niewątpliwie wiele rzeczy mogło pójść lepiej, ale teraz trzeba się skupiać na kolejnym spotkaniu.”

Ten Hag jeszcze raz podkreślił, że tego typu przygotowania do meczu w niczym nie pomagają.

„Po tych szalonych dniach trzeba być zadowolonym z wygranej. Nie wiedzieliśmy w poniedziałek, kto będzie mógł zagrać. Wezwaliśmy Davy Klaassena tak późno, że nie zdążył nawet dojechać do hotelu, a przyjechał bezpośrednio z lotniska. Obiecałem już jednak Jurgenowi, że zacznie w pierwszym składzie i nie mogłem tego zmienić. Z resztą to nie było tak, że on grał źle. Klaassen wprowadził jednak balans, spokój i organizację gry, czego nam brakowało. On wie, jak podejmować ważne decyzje, a to bardzo ważne. To, że nie zaczął w pierwszym składzie miało sens. Mamy dobrą selekcję i również na poziomie Ligi Mistrzów możemy grać dobrze z naszymi młodymi pomocnikami.”

„Stać nas na lepszą grę niż zaprezentowaliśmy i mogliśmy mieć łatwo ten mecz pod kontrolą. Wygrana po raz kolejny pokazała, że tą drużyną trudno jest wstrząsnąć. Potrafimy się skupić bez względu na wszystko. Jeśli nie grasz dobrze, ważne jest, aby chociaż wywalczyć wygraną. Sami sprawiliśmy sobie problemy, ale cieszę się, że wygraliśmy.”” – zakończył Erik.

Share:

Dodaj komentarz