Ten Hag: Spotkanie do przewidzenia

Erik ten Hag zdaje sobie sprawę z tego, że jego drużyna nie rozegrała w sobotę dobrego spotkania.

Joden zgarnęli w Almelo bardzo ważne trzy oczka, ale po bardzo miernym spotkaniu, czego można się jednak było spodziewać.

„Mecz nie był dobry, ale można było się tego spodziewać. Po pierwsze z powodu boiska, a po drugie z powodu rywala, który był bardzo dobrze zorganizowany, ambitny i szedł na każdą piłkę na 100%. W pierwszej połowie brakowało nam spokoju przy piłce. Nie byliśmy przez to w stanie przesunąć gry do przodu, zbyt szybko traciliśmy piłkę i sprawialiśmy, że to rywal rósł w siłę.”

Erik ten Hag bardzo pochwalił po meczu w Almelo Sebastiena Hallera, który jego zdaniem był najlepszym graczem na boisku.

„Dla mnie był dzisiaj najlepszy. Był silnym punktem łączącym nasze akcje. Potrafił odnaleźć się w trudnych sytuacjach i potrafił znaleźć z nich rozwiązanie. Strzelił też gola, więc dla mnie wybór jest jasny. Dobrze, że jednak cały czas widzi miejsce do poprawy. Mam nadzieje widzieć u niego progres.” – skomentował Erik, który nie skorzysta z usług 26-latka w kolejnym meczu Ligi Europy.

„Mamy rozwiązania tej sytuacji w naszej selekcji. Notowaliśmy już dobre wyniki grając tak, więc jestem przekonany, że zadziała to i tym razem.”

Menadżer pochwalił również młodych graczy, którzy odciskają coraz większe piętno na Ajaksie.

„Timber i Rensch rozwijają się bardzo dobrze, podobnie jak Gravenberch. W akademii robi się dobrą robotę.”

Share:

Dodaj komentarz