Erik ten Hag wypowiedział się na temat dzisiejszego spotkania z Excelsiorem i zbliżającego się lata.

Joden pokonali dzisiaj rywala, ale po raz kolejny przez całą pierwszą połowę cierpieli, grali fatalnie i przegrywali po samobójczej bramce De Ligta.

„Wykonaliśmy dzisiaj naszą pracę. Gracze wzięli na siebie odpowiedzialność w trudnych okolicznościach i negatywnym nastroju. Czapki z głów za to, co zrobili w drugiej połowie.”

„Graliśmy przeciwko defensywnemu rywalowi, w trudnych warunkach pogodowych i na niełatwym boisku. Wówczas ciężko jest coś stworzyć i trzeba wykorzystać swoje szanse.”

Sezon 2017/18 zakończył się dla Ajaksu kolejną katastrofą, ale oczywiście Ten Hag nie może za to odpowiadać.

„Zbyt szybko odpadliśmy z Europy, zbyt szybko z pucharu i mamy tylko drugie miejsca, a chcieliśmy być mistrzami. Zagramy jednak w fazie wstępnej Ligi Mistrzów i to na pewno pozytyw. Mamy szansę się tam zakwalifikować. Nie będzie to łatwe, ale na pewno możliwe.”

„Życzenie Ajaksu jest jasne: chcemy utrzymać zespół. Oczywiście stracimy pewnie jednego czy dwóch graczy, ale odpowiednio na to zareagujemy na rynku transferowym.” – dodał Ten Hag.

Na sam koniec Ten Hag podsumował końcówkę sezonu w wykonaniu swojej drużyny, z której wydaje się być bardzo zadowolony…

„Zdobyliśmy dziewięć punktów w ostatnich trzech meczach, a wcześniej też mieliśmy serię z kilkoma zwycięstwami. Zdobyliśmy najwięcej bramek i najmniej straciliśmy. Mimo tego jesteśmy drudzy, a to oznacza, że trzeba pomyśleć o tym, co musimy poprawić. Koniec końców mamy wielu zawodników, którzy grali świetnie i doskonale się rozwinęli.”

Share:

Dodaj komentarz