Erik ten Hag był zadowolony z powodu zwycięstwa swojego zespołu, choć miał spore zastrzeżenia co do stylu tej wygranej. Gołym okiem widać, że Ajax wciąż daleki jest od optymalnej formy.

„NAC zagrało w odmienny sposób i mieliśmy z tym problemy. Zdaliśmy sobie z tego sprawę i rozegraliśmy całkiem niezłą pierwszą połowę z dużą zmiennością gry. Druga połowa to ponowna odmiana NAC i wróciły nasze trudności. Również przez niedokładność naszych podań” – powiedział Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

„Nasza organizacja nie była dobra. Musimy zwiększyć zdolność do samoregulacji. Jeżeli grasz niedokładnie, tracisz przekonanie, że kontrolujesz mecz. Sama postawa była jednak dobra i zespół wykonał dobrą robotę. Problem był z antycypacją przeciwnika.”

Szkoleniowiec Ajaksu raz jeszcze podkreślił dobrą grę Ajaksu w pierwszej części, gdy udało się rozszyfrować sposób gry rywala.

„Atakowaliśmy z dobrą dynamiką i świetnie nakładaliśmy presję. Niestety nie potrafiliśmy tego utrzymać po przerwie. Ziyech? Nie, on nie zmaga się sam ze sobą. Uważam, że prezentował się dobrze w pierwszej części. Ostatnio spędził dużo czasu nad trenowaniem rzutów wolnych i widzieliśmy dziś efekty” – dodał Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz