Ten Hag: Sędzia powinien reagować

Erik ten Hag był zadowolony z gry swoich piłkarzy w meczu z Groningen, ale żałował zmarnowanych szans.

Ekipa Groningen przyjechała do Amsterdamu w jednym celu, którym było przeciąganie gry i obrona własnej bramki. Mimo tego Joden tworzyli sobie okazje, ale mieli problem z ich wykorzystaniem.

„Nie chcę popadać w euforię, ale moja drużyna zagrała doskonale i to samo powiedziałem w przerwie. Świetne jest to, że byliśmy w stanie stworzyć sobie tyle sytuacji, strzelić piękne gole i nie stracić żadnego.”

„Musimy być jednak skuteczniejsi. Na najwyższym poziomie nie ma się tylu okazji i trzeba o tym pamiętać. Takie stuprocentowe szanse powinny być zamienione na gole. Mamy już doświadczenie z Ligi Mistrzów, które pokazuje, że w pięć minut wszystko może się zmienić. Jeśli chce się przetrwać w tych rozgrywkach trzeba wykorzystywać swoje szanse.”

W meczu z Groningen Ajax wyszedł niemal w pełnym składzie, a co mogło imponować to ławka rezerwowych, na której usiedli między innymi Neres, Rensch, Daramy czy Klaassen.

„Nikt nie ma specjalnej pozycji w zespole. Davy należy do podstawowego składu, ale mamy więcej takich graczy. Patrzymy nie tylko na formę piłkarzy, ale również na to, czego wymaga od nas gra. Musimy zobaczyć jak on zareaguje na grę po kontuzji. Jeśli reakcja będzie dobra, będzie rozważany do gry we wtorek. Czy wystarczy mu sił na cały mecz? Tego nie wiem.”

Menadżer był jednak bardzo niezadowolony z tego, jak goście marnowali czas bez reakcji sędziego.

„Nie obwiniam za to FC Groningen, ale uważam, że sędzia powinien był reagować. Później doliczył zaledwie po trzy minuty, ale to za mało. Ludzie przychodzą na stadion, aby oglądać grę w piłkę nożną.”

Ten Hag odniósł się również do zbliżających się meczów reprezentacyjnych, które znowu rozbiją grę Ajaksu i osłabią drużynę w kolejnym meczu po przerwie.

„Spojrzałem na rozkład tych spotkań i nie do pomyślenia jest, że klub nie odzyska na czas swoich graczy, którzy zagrają w Ameryce Centralnej i Południowej. Będziemy potrzebować szerokiej selekcji, aby sobie z tym poradzić.”

W meczu z RKC Waalwijk boss nie będzie mógł prawdopodobnie skorzystać z Edsona Alvareza, Antonego, Nico Taglifico i Lisandro Martineza.

Share:

Dodaj komentarz