Ten Hag: Real i Barcelona też przegrywają

Erik ten Hag był zadowolony z niedzielnej wygranej swojej drużyny nad SC Heerenveen. Menadżer nie czuł jednak żadnej presji po ostatniej porażce z Groningen.

Ajax podszedł do meczu z Heerenveen z nieco innym nastawieniem, co pomogło dość łatwo wygrać niedzielne spotkanie „na szczycie” Eredivisie.

„Kluczem jest odpowiednie nastawienie. Mentalność nie była dobra w Groningen. Nawet jeśli nie grasz wyjątkowo dobrze i tak możesz wygrywać spotkania, bo masz do tego odpowiednią jakość. Do tego trzeba jednak nastawienia. Dzisiaj było zupełnie inaczej i to lekcja, którą wyciągnęliśmy po Groningen.”

„Nie czuliśmy jednak żadnej presji. Na początku sezonu nie wszystko idzie dobrze i to kwestia dopasowania. Czasami zdarzają się wpadki, ale widać to na całym świecie. Mecze przegrywają też Real czy Barcelona, a nie tylko Ajax. Jeśli nasze ustalenia staną się automatyzmami, wszystko zacznie działać jak należy. Ta drużyna jest głodna wyzwań i może na tym urosnąć.” – dodał Erik.

Mimo wygranej 5:1 nad Fryzami, Ten Hag nie chce zdradzić, jak jego drużyna będzie wyglądała w środowym meczu Ligi Mistrzów.

„Środa to zupełnie inne spotkanie, na które oczywiście czekamy. Pracowaliśmy bardzo ciężko w ubiegłym roku i teraz możemy rywalizować z najlepszymi. To piękna sprawa.” – dodał Erik.

„Wielu zawodników spisuje się dobrze. Quincy, Edson i inni, także będziemy patrzeć z meczu na mecz, na to, co akurat mamy najlepszego. Mówić o idealnej pomocy po tym meczu to niestety zbyt łatwe określenie. 5:1 to dobry wynik. Mam bardzo negatywne odczucia w sprawie straconego gola, ale ostatecznie to doskonałe zwycięstwo.” – zakończył menadżer.

Share:

Dodaj komentarz