Obchodzący dziś swoje urodziny Erik ten Hag odbył konferencję przed spotkaniem z NAC Breda. Trener dla dziennikarzy miał nie tylko szereg odpowiedzi, ale również drobny poczęstunek.

Nie wygasł jeszcze temat braku zmian w starciu z Utrechtem. Opiekun Joden nie zmienia swojego zdania i uważa, że była to słuszna decyzja.

„To jest trudne do wyjaśnienia. Dokonywałem zmian wcześniej niż w końcówkach meczu. Zdarzyło się zmienić kogoś po 30 minutach. Czy dokonywanie zmian w przerwie jest oznaką słabej taktyki początkowej? To może być prawda, ale z drugiej strony możesz dokonać roszad, ponieważ zauważyłeś słabe punkty o rywala. Możesz również powiedzieć, że wystawiłeś do gry najsilniejszy możliwy skład z odpowiednią taktyką i nie ma konieczności zmian” – powiedział Ten Hag.

Nie można było ominąć także kwestii transferu Amina Younesa. Skrzydłowy zostaje w Amsterdamie na kolejne pół roku, choć jego odejście do Napoli było prawie przesądzone.

„Myślę, że wszyscy tutaj jesteśmy zadowoleni z tego, że Amin zostaje. To na pewno dobra wiadomość. Nie sądziłem, że tak się stanie. Jeżeli klub daje pozwolenie na odejście, wówczas można zakładać, że straciło się danego zawodnika. Nie chciałem tego transferu, ponieważ jest to bardzo dobry zawodnik, który zapewnia nam zdrową rywalizację w składzie. To również ważne w przypadku zawieszeń czy kontuzji. Trener zawsze chce mieć mocno obsadzone wszystkie pozycje. Oczywiście spoglądaliśmy na możliwe alternatywy, jednak tak jak wspominałem już tydzień temu – trudno jest znaleźć odpowiednie wzmocnienie w zimowym okienku” – powiedział trener Ajaksu.

Dlaczego transfer Younesa nie doszedł do skutku? W mediach mówi się o prywatnych problemach gracza, ale szkoleniowiec Ajaksu uspokaja, że nie dzieje się nic bardzo złego.

„O szczegóły musicie zapytać Amina. To jego osobiste sprawy, które też zostaną między nim a Napoli. Nie doszli do porozumienia. Younes sprawia na mnie dobre wrażenie, dlatego cieszę się, że ostatecznie z nami zostaje. Mamy wspólny cel, którym jest mistrzostwo. Czy jest on odpowiedni zmotywowany? Dobre pytanie. Koniec końców, podjął wcześniej decyzję o odejściu. Myślę, że wkrótce sytuacja stanie się klarowna, muszę to zobaczyć. On musi pokazać swoje zaangażowanie na treningach” – dodał Ten Hag.

„Tak jak już mówiłem, mamy do dyspozycji trzech skrzydłowych, choć na drugim planie też znajdują się dobrzy zmiennicy. Ta trójka prezentuje się już dojrzale i oni mogą przyczynić się do sukcesu Ajaksu. Można wiele powiedzieć o pierwszym składzie i zmiennikach, ale sytuacja ta może zmienić się w ciągu kilku tygodni. Najważniejsze jest jak oni prezentują się na treningach i w trakcie meczów. Younes jest brany pod uwagę jeśli chodzi o kadrę Niemiec na Mistrzostwa Świata. Musi walczyć, ma do tego wszelkie powody. Im więcej będzie grał, im lepiej będzie to robił, jego szanse na wyjazd na Mundial będą rosły. Czy zagra w niedzielę? Mamy trening jeszcze jutro. Jeżeli wszystko będzie w porządku niewątpliwie znajdzie się w selekcji meczowej.”

Słowa pochwały w trakcie konferencji usłyszał nowy nabytek, Ramus Kristensen, który dobrze spisuje się na treningach.

„On jest w stanie dodać pewne elementy do gry Ajaksu, które wcześniej nie były dostępne. On jest niesamowicie dynamiczny. Niewątpliwie jest to mocna konkurencja dla Veltmana. Są oni różnymi typami zawodników, ale uważam, że właśnie dlatego będą mogli wiele się nauczyć od siebie nawzajem. Mogą być dla siebie motywacją.”

Czy transfer Kristensena oznacza koniec przygody w Amsterdamie dla Luisa Orejueli.

„Nie sądzę. Na pewno nie mogę tego powiedzieć po czterech tygodniach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to gracz z innego kontynentu. On potrzebuje czasu. Widzę u niego bardzo mocne strony, ale również musi on popracować nad słabszymi elementami. Pracujemy więc ciężko, ale widzę u niego potencjał. Mateo Cassierra? Nie widzę go jako skrzydłowego. Podobnie w przypadku Dolberga, obaj najlepiej grają w ataku” – powiedział szkoleniowiec Ajaksu.

Spotkanie Ajax Amsterdam – NAC Breda odbędzie się w niedzielę, 4 lutego o godzinie 16:45. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Share:

Dodaj komentarz