Erik ten Hag spodziewa się w niedzielę trudnego meczu, ale oczywiście oczekuje zwycięstwa swojej drużyny.

Ajax podejmie w niedzielę Twente i spróbuje zrewanżować się za mecz z jesieni oraz porażkę w KNVB Beker. Twente gra w tym sezonie fatalnie, ale mimo to potrafiło zaskoczyć Ajax już dwa razy.

„Twente jest bardzo waleczne i musimy być na to gotowi. To drużyna, która podobnie jak Roda znajduje się w dolnych rejonach tabeli. Dla nich każdy punkt jest ważny, bo walczą o przetrwanie. Musimy się do tego przygotować. Kiedy gra się jedna o mistrzostwo, trzeba wygrywać każdy mecz. Musimy być skupieni i nie dać im grać.”

„Widziałem pierwsze spotkanie i połowę meczu pucharowego. Widziałem Twente, które walczyło i trzeba się na to przygotować ponownie. Nie możemy jednak pozwolić na powtórkę. Musimy być w pełni skoncentrowani na naszej grze. Brzmi to szalenie, ale to, że przegrywaliśmy ostatnio było niefortunnym momentem, ale można było zobaczyć jak zespół na to zareagował, odwracając losy meczu.”

Menadżer odniósł się również do ostatniego meczu i ogólnej postawy swoich graczy.

„To co chcieliśmy zrobić było dobrze. Roda miała dużo problemów z naszą grą. Szkoda jedynie, że daliśmy sobie strzelić dwie bramki, bo były to prezenty z naszej strony. Nie daliśmy też rady zdobyć więcej bramek mimo okazji.”

„Widzę dobre fazy gry. W środę ta faza była dłuższa niz w niedzielę przeciwko Bredzie. Jeśli spojrzeć na te cztery mecze, na pewno widzę pewien progres. Wciąż jednak mamy wiele kroków do wykonania.”

Ten Hag pochwalił również Rasmusa Kristensena za dobry debiut w pierwszej drużynie.

„Widać było zaburzenia w komunikacji, nie ma jeszcze opanowanego automatyzmu. Nauczy się jednak tego grając i trenując z drużyną. Spisał się jednak więcej niż świetnie, wprowadzając wiele dynamiki na prawą stronę.”

Share:

Dodaj komentarz