Ten Hag: Potrzebujemy wszystkich

Jak zdecydowana większość kibiców Ajaksu, Erik ten Hag pomimo dobrego wyniku był zaniepokojony grą swojej drużyny w drugiej połowie meczu z ADO.

„Pierwsza połowa była świetna, zagraliśmy dobrze i zdobyliśmy piękne bramki. Cieszę się, że potrafimy w ten sposób wchodzić w mecze i naciskać na rywala od samego początku. Zespół funkcjonował dobrze, było bardzo dużo ruchu bez piłki. Druga połowa to inna historia. Zagraliśmy słabiej, a rywale prezentowali się znacznie lepiej niż przed przerwą. Oczywiście nie możemy na to pozwalać. Popełnialiśmy dużo błędów. Piłkarze zdają sobie z tego sprawę. Wiedzą, że wyglądało to źle i jest to pewnego rodzaju pozytyw, ponieważ wiedzą, że muszą grać lepiej” – powiedział Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

Szkoleniowiec Ajaksu został również zapytany o zbliżające się okienko transferowe. Ten Hag nie chce stracić Edsona Alvareza, który jest łączony z odejściem z klubu.

„Transfer Alvareza? Nic o tym nie wiem. Zbliża się okienko, więc pojawiają się plotki. Nie chcemy stracić nikogo w trakcie sezonu, dlatego myślę, że jest bardzo duża szansa, że on zostanie. Ten sezon jest trudny, a runda wiosenna będzie jeszcze trudniejsza. Będziemy potrzebować szerokiej kadry. Niemożliwe będzie rozgrywanie tylu spotkań tą samą jedenastką. Wszyscy są potrzebni i zakładam, że kadra nie zmieni się przez najbliższe pół roku” – wyjaśnił Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz