Ten Hag: Potrzeba sześciu dobrych dni

Erik ten Hag widzi możliwości dla Ajaksu w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Menadżer Joden podkreśla jednocześnie, iż grupa C jest naprawdę wyrównana i do walki o awans potrzeba będzie bardzo dobrej gry.

„Patrząc z góry wyjście z grupy nie jest niemożliwe. Będziemy jednak potrzebować sześciu dobrych dni, bo to naprawdę bardzo silna grupa.” – powiedział Ten Hag.

Historycznie holenderskie kluby mają bardzo sporo problemów z rywalami z Portugalii.

„Z drugiej jednak strony dwa lata temu wyeliminowaliśmy Benfikę, więc wiemy, jak sobie z tym poradzić.”

Ten Hag nie ukrywa faktu, że na chwilę obecną nie wie jednak wiele o swoich najbliższych rywalach.

„Tak, ale jeśli zostajesz mistrzem kraju, po prostu musisz mieć bardzo dobrą drużynę.”

Po losowaniu momentalnie zaczęto mówić o obowiązku awansu do fazy pucharowej, ale Erik mocno tonuje nastroje.

„Jako holenderski klub nie możesz tak stawiać sytuacji. Trafiliśmy na naprawdę silne drużyny i do awansu będziemy potrzebowa sześciu dobrych dni i spotkań.”

„Mocno walczyliśmy jednak o to, aby znaleźć się w tym miejscu. Bardzo chcemy awansu i będziemy super zmotywowani i podejdziemy do tych meczów z dużą pewnością siebie. Zawsze narzucamy na siebie „obowiązek” awansu z grupy.”

Na chwilę obecną boss nie chce jednak wybiegać zbyt daleko, bowiem do włączenia siędo walki o awans trzeba wiele, a na chwilę obecną Ajax musi jeszcze przepracować sporo elementów.

„Wiele rzeczy musi pójść dobrze i jak już mówiłem: potrzeba nam sześciu dobrych dni. W listopadzie i grudniu trzeba być w topowej formie. Każdy, bez wyjątku. Musimy mieć drużynę, która jest lepiej dostrojona niż teraz i pewnie będziemy też potrzebować nieco szczęścia.”

Share:

Dodaj komentarz