Ten Hag: Poprawione stałe fragmenty

Erik ten Hag pochwalił swoich zawodników po zwycięstwie 5:0 nad Heraclesem Almelo.

Szkoleniowiec Ajaksu zwrócił uwagę na znaczną poprawę jeśli chodzi o rozegranie stałych fragmentów gry. W ostatnich tygodniach pozostawiały one sporo do życzenia, a dziś stwarzały duże zagrożenie.

„Oczywiście zwróciliśmy na to uwagę. Zwykle mamy wiele stałych fragmentów, ale nie potrafiliśmy z nich skorzystać. Pracowaliśmy nad tym na treningach i cieszę się, że już widać pewne efekty. Między innymi chodzi o nastawienie. Zawodnicy powinni każdy taki moment traktować jak okazję do zdobycia gola” – powiedział trener w rozmowie z NOS Sport.

Na wyróżnienie w oczach szkoleniowca zasłużył Ryan Gravenberch, który prezentował się bardzo dobrze w środku pola.

„On sprawia wrażenie, jakby był bardzo doświadczony i rozegrał mnóstwo spotkań. Jestem z niego zadowolony, ale wciąż ma pewne elementy do poprawy, nie wszystkie jego decyzje są najlepsze. To bardzo ważne. On musi dobrze oceniać, które momenty może wykorzystać do przejścia ofensywnego, a w których skupić się na defensywie. Jestem przekonany, że to przyjdzie z czasem. Najlepszym sposobem do nauki i zebrania doświadczenia jest rozgrywanie wielu meczów na najwyższym poziomie” – ocenił Ten Hag.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz