Erik ten Hag nie krył swojego zadowolenia po pewnym i zasłużonym awansie swojego zespołu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec Ajaksu zaznaczył również, że spodziewa się trudniejszego zadania w pojedynkach ze Standardem Liege.

„Sturm Graz od początku wywierał na nas większą presję, ale dobrze sobie z tym radziliśmy i byliśmy stroną dominującą. Kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. W pierwszej połowie mieliśmy lepsze sytuacje strzeleckie i tylko czekaliśmy na zdobycie gola na 0-1. Gdyby rywale wyszli na prowadzenie, to byłby gorący wieczór” – powiedział Ten Hag.

„Większość zawodników zagrała na wysokim poziomie, nieustannie szukając wolnego miejsca. Ogólnie to był znakomity występ drużyny z indywidualnymi wyróżnieniami jak na przykład David Neres.”

Dwie bramki zdobył dziś Klaas-Jan Huntelaar, ale doświadczony Holender wcześniej marnował sytuacje na potęgę.

„On jest zabójczy w polu karnym, zawsze szuka okazji do zdobycia gola, poluje na bramki. Robi dokładnie to, czego można oczekiwać od naszej dziewiątki. Dziś zaprezentował to ponownie” – skomentował szkoleniowiec Ajaksu.

„Uważam, że Standard Liege będzie trudniejszym przeciwnikiem. To zespół grający ze znaczniejszą dynamiką. Nasz pierwszy cel został już osiągnięty. Chcieliśmy awansować do europejskich pucharów. Wciąż walczymy o Ligę Mistrzów, co byłoby dla nas piękniejsze. Chcemy rozwijać się jako zespół, który prezentuje atrakcyjny futbol. Budujemy coś na takich podstawach” – zakończył Ten Hag.

Ajax w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się z belgijskim Standardem Liege. Nawet w przypadku porażki drużyna z Amsterdamu ma już zapewniony udział w fazie grupowej Ligi Europy.

Share:

Dodaj komentarz