Ten Hag: Patrzymy z rundy na rundę

Erik ten Hag zdaje sobie sprawę z tego, że czwartkowy mecz z Lille nie przypominał tego sprzed tygodnia.

Amsterdamczycy mieli znacznie trudniejszą przeprawę, ale ostatecznie zdołali pokonać rywala i awansować do 1/8 Ligi Europy.

„Spodziewałem się tego, bo Lille to naprawdę dobra drużyna. Jeśli jednak wygrywasz dwa razy z numerem jeden we Francji, to naprawdę duże osiągnięcie.” – powiedział z radością Ten Hag.

„Dzisiaj było nam zdecydowanie ciężej, a wiązało się to ze złymi decyzjami, jakie podejmowaliśmy. Sami sprawialiśmy, że rywal rosnął w siłę. Ta drużyna potrafi jednak się przestawić i walczyć na całego. Jeśli nie potrafisz grać dobrze, dalej musisz walczyć o wygraną i to zrobiliśmy. Musimy jednak pozostać krytyczni, bo stać nas na więcej.”

Jak daleko Joden mogą dojść w Lidze Europy?

„Patrzymy z rundy na rundę i nie dalej. W tym momencie jedyną rzeczą, którą się liczy jest niedziela i mecz z PSV. Chcemy pokazać, że jesteśmy najlepsi w lidze.”

Menadżer pochwalił również Dusana Tadicia, który w meczu z Lille zaliczył 11 asystę w Europie od momentu transferu. W tym okresie lepiej radził sobie tylko Kylian Mbappe.

„To wiele mówi. On ze swoim stylem gry bardzo pasuje do Ajaksu. Takie osiągnięcie to dla niego wielki komplement. On pracuje na to bardzo ciężko razem z kolegami, a inni mogą tylko czerpać z tego korzyści.”

Share:

Dodaj komentarz