Erik ten Hag z dumą wypowiadał się dziś o swoich podopiecznych, którzy w ostatnich dniach dobrze spisywali się w reprezentacjach kraju. Najwięcej uwagi przyciągnęli Justin Kluivert oraz Matthijs de Ligt.

„Oczywiście debiut w reprezentacji Holandii to coś pięknego. Justin bardzo ciężko pracował, by to osiągnąć. To prawdziwy uliczny piłkarz, który znakomicie się rozwinął. Taki debiut jest czymś wielkim i zdecydowanie powinien się z tego cieszyć. On jednak również pragnie zdobywać trofea i jest świadomy, jakie zadanie nas czeka w niedzielę” – powiedział trener Ajaksu.

„Czy chciałbym, żeby Matthijs de Ligt grał mniej w reprezentacji? Nie, oczywiście, że nie. Piłkarze powinni osiągać maksimum i to jest właściwie to, czego oczekujemy. To bardzo miłe jest móc zobaczyć jak oni dobrze spisują się w kadrze narodowej. Zbierają doświadczenie na jeszcze wyższym poziomie i to prowadzi ich naprzód. Musisz przesuwać swoje granice i oni właśnie to robią” – kontynuuje Ten Hag.

„Zawodnicy są w dobrej formie, ale mamy też kilka wątpliwości przed niedzielnym meczem. Huntelaar trenował indywidualnie wczoraj i dzisiaj, ale mamy nadzieję, że wróci do grupy w sobotę. Oczywiście mamy też kilku graczy kontuzjowanych od dłuższego czasu. To wspaniałe, że na boisko wrócił już Kasper Dolberg. Ma już za sobą powrót do wewnętrznej gry jedenastu na jedenastu. Wszystko oceniać będziemy jutro, ale nie wykluczam jego obecności w kadrze.”

FC Groningen – Ajax Amsterdam odbędzie się w niedzielę, 1 kwietnia o godzinie 14:30.

Share:

Dodaj komentarz