Ten Hag: Ogrom trudnej pracy

Erik ten Hag zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno będzie awansować jego drużynie do półfinału Ligi Europy, ale nie składa jeszcze broni.

Ajax przegrał wczoraj z Romą po słabym meczu, który w oczach trenera był jednak bardzo dobry i zabrakło jedynie nieco szczęścia i skuteczności.

„Zagraliśmy świetne spotkanie. Graliśmy dobrze pozycyjnie i tworzyliśmy dużo okazji. Czego można chcieć więcej? W takiej sytuacji musi pójść dobrze, a jednak tak się nie stało. Oczywiście, że nie możemy pozwolić sobie na takie marnowanie sytuacji i musimy wykorzystywać nasze szanse. Jasne jest dla mnie, że w niczym nie ustępujemy rywalom. Oczywiste jest również, że zadanie będzie trudne. To będzie piekielnie trudna praca, ale mamy szansę.”

„Ten wynik boli, ale jesteśmy dopiero w połowie. Pokazaliśmy, że potrafimy utrzymać ich poziom i narzucić naszą wolę na nich. Prowadziliśmy i mieliśmy kilka okazji do tego, aby podwyższyć na 2:0. Mieliśmy to spotkanie w naszych rękach i mogliśmy zdobyć kolejne gole. Rzut karny nie jest niczym pewnym, ale z Tadiciem prawie jest. Tym razem się nie udało. Szkoda.”

Erik ten Hag wsparł po meczu Kjella Scherpena, który popełnił kluczowy dla losów meczu błąd.

„Zagrał ogólnie dobre spotkanie, ale wie, że to był błąd. Niestety błąd bramkarza często wiąże się ze stratą bramki. Trzeba jednak wyciągnąć wnioski i sobie z tym poradzić, bo to czyni cię mężczyzną.”

Share:

Dodaj komentarz