Erik ten Hag został zapytany o stan kontuzjowanych w drużynie Ajaksu. Poza tym, szkoleniowiec podzielił się możliwościami dotyczącymi dzisiejszego meczu z Rodą JC.

Obecnie menadżer nie może korzystać z usług takich zawodników jak Van Leer, Viergever, Sinkgraven czy Dolberg i Cerny.

„Viergever wrócił już na boisko i to pokazuje jak blisko już jest grupy. To dobre, bo więcej dobrych zawodników w selekcji to większa możliwość wyboru. De Ligt jest zawieszony na mecz z Rodą, a my potrzebujemy wielu dobrych zawodników aby odnieść sukces.”

„Sinkgraven również wrócił już na boisko i też dołączy do grupy. Cerny do końca tygodnia jest w Amsterdamie, a potem leczenie będzie kontynuował w Belgii. To jednak potrwa kolejne kilka miesięcy i w tym sezonie już nie zagra. Mamy nadzieję, że dołączy do nas w kolejnym. Van Leer powinien pojawić się na boisku do końca sezonu.”

Amsterdamczycy mimo osłabień, będą musieli dzisiaj poradzić sobie z drużyną Rody JC.

„Mamy kilka możliwości wypełnienia miejsca De Ligta.” – powiedział Ten Hag, sugerując przejście na środek obrony Joela Veltmana.

Ajax czekać będzie ciężki mecz, bo Roda łatwo punktów na pewno nie odda.

„Roda jest w dolnych rejonach tabeli i potrzebuje punktów. Spodziewam się trudnego spotkania, do którego będziemy musieli się dopasować. Musimy zabrać ze sobą odpowiednią mentalność i charakter.”

Share:

Dodaj komentarz