Erik ten Hag jest zdania, że jego drużyna powinna lepiej wykorzystać nadarzające się w sobotnim meczu sytuacje.

Menadżer miał na myśli duże ilości miejsca, które Joden mieli w Sittard. Mimo tego, gra długo się nie układała i zwycięstwo można uznać za mocno wymęczone, a nawet szczęśliwe.

„Przez ostatnie pół godziny, Fortuna zaczęła grać bardziej otwarcie i podejmować ryzyko. W tym okresie powinniśmy zagrać znacznie lepiej. Oni mieli swoje szanse na gole, a my mieliśmy niewyobrażalne wręcz przestrzenie, z którymi nie zrobiliśmy wystarczająco wiele.”

„W ostatniej fazie szukaliśmy decydującego podania zbyt szybko. „Jeśli szukalibyśmy jeszcze jednego dodatkowego podania, być może bylibyśmy w stanie zrobić różnicę jeszcze przed przerwą. To ma związek z dyspozycją dnia, ale w przerwie zwróciliśmy na to uwagę i fajnie, że szybko udało się zdobyć bramkę po przerwie.” – powiedział Ten Hag.

Erik był zadowolony z tego, że wchodzący z ławki Kasper Dolberg okazał się tak ważną postacią i Duńczyk wraca powoli do formy.

„To musi być dla niego wielka motywacja, że robi kolejne kroki naprzód. Wciąż potrzebuje rytmu meczowego, aby dojść do topowej formy, ale to z całą pewnością mu pomoże.” – dodał Ten Hag, który dalej jest jednak zadowolony z postawy Huntelaara.

„On zdobył już wiele bramek i jest bardzo ważny dla tej drużyny, również w obronie. Dzisiaj kilka rzeczy mogło być lepszych, ale myślę, że pracuje w tym sezonie bardzo dobrze.”

Ten Hag nie mógł również nie pochwalić Andre Onany, który w Sittard sam zatrzymywał Fortunę.

„W ostatniej fazie pierwszej połowy, po tym jak my nie wykorzystaliśmy pięciu czy sześciu szans, oni mieli doskonałą okazję na gola, ale Andre dobrze się spisał. Również w końcówce spotkania interweniował bardzo dobrze. Rozegrał dzisiaj świetne spotkanie.”

We wtorek Ajax czeka bardzo ważny mecz, który będzie kolejną weryfikacją prawdziwej dyspozycji. Nie wiadomo jednak, czy Ten Hag będzie miał do dyspozycji cały skład.

„Musimy poczekać i zobaczyć. To był bardzo trudny mecz, szczególnie w końcówce używali już ostrzejszych środków. Trzeba więc zobaczyć jak sprawy mają się w kolejnych dniach.”

Share:

Dodaj komentarz