Ten Hag: Niepotrzebna strata energii

Mimo wygranej 5:2 nad Fortuną, Erik ten Hag nie był zadowolony z gry swojej drużyny.

Ajax rozpoczął spotkanie na Johan Cruyff ArenA bardzo źle i już po 7 minutach przegrywał z czerwoną latarnią ligi.

„To był moment naszej dużej nie koncentracji i niepotrzebnie straciliśmy tego gola. Na takie rzeczy nie można pozwalać. Flemming slalomem szedł sobie między trójką, czwórką zawodników i zdołał jeszcze posłać prostopadłą piłkę za linię obrony. Na takim poziomie to nie może się zdarzać.” – powiedział Erik.

„Udało nam się jednak odpowiedzieć, zwiększyć tempo i tworzyć sytuacje bramkowe. Brakowało nam jednak tego czegoś, zarówno w szesnastce rywala jak i naszym własnym polu karnym. Jeśli tworzysz tyle szans, strzelasz pięć bramek, ale trzy z nich to rzuty karne, nie możesz być w pełni zadowolonym.”

Zdaniem menadżera Ajax zasłużył na wszystkie trzy jedenastki, z czym nie zgodził się chociażby menadżer gości.

„Widziałem te sytuacje jeszcze raz, również faul na Traore. Uważam jednak, że nie powinniśmy potrzebować tych karnych do podwyższenia rezultatu. Koniec końców to był niepotrzebnie trudny mecz, na który niepotrzebnie zmarnowaliśmy tyle energii.”

Ten Hag pochwalił Briana Brobbeya, który zaliczył swój debiut z golem. Menadżer podkreślił jednak, że młodego piłkarza czeka wciąż wiele pracy.

„Brian potrzebuje jeszcze wiele pracy, aby pod względem fizyczności wejść na poziom wymagany chociażby w Lidze Mistrzów. Przy tak napiętym terminarzu dobra kondycja jest niezwykle ważna. On ma umiejętności i to widać. Zdobył gola w swoim debiucie i to świetna sprawa. Tacy piłkarze jak on muszą być gotowi chociaż czasem są niecierpliwi, co potrafię zrozumieć. Brian przeszedł długą drogę od jednek kontuzji do drugiej. Pod tym względem słowa uznania należą się jemu i sztabowi szkoleniowemu.”

Boss odniósł się również do rekordu, który Ajax złamał pod jego wodzą. W 82 ligowych meczach Joden zdobyli 251 goli, co przebiło wyczyn drużyny Johana Cruyffa, która zdobyła 250 bramek w pierwszych 82 grach.

„To właśnie efekty posiadania ofensywnego trenera.” – powiedział z uśmiechem Ten Hag, odnosząc się do zarzutów, jakie stawiane były mu, kiedy obejmował rolę menadżera Ajaksu.

„To świetny rekord. Gramy w piłkę dla publiki, a to oznacza również gole.”

Share:

Dodaj komentarz