Ten Hag: Nie zwolniliśmy tempa

Erik ten Hag był zadowolony z gry swojej drużyny w drugiej połowie meczu z Cambuur.

Amsterdamczycy gładko prowadzili do przerwy, ale wyjątkowo nie zwolnili po przerwie, grali do końca i zniszczyli rywala.

„Widziałem po prostu dobry i głodny gry Ajax. Po przerwie kontynuowaliśmy grę, mimo tego, że czasem zdarzało nam się odpuszczać. Dzisiaj wszystko wyglądało jak należy.”

„Imponowała dzisiaj szczególnie szybkość i tempo gry, chociażby przy pierwszym golu. Cambuur miało intencję gry w piłkę, chcieli coś zrobić, byc groźni i dla mnie spisywali się świetnie. Dla nas był to bardzo udany wieczór. Chcę widzieć taką grę ze strony mojej drużyny, która cieszy fanów. Chcemy łączyć wynik z atrakcyjną grą i myślę, że dzisiaj osiągnęliśmy obie te rzeczy.”

Ten Hag po raz kolejny odniósł się do osoby Stevena Berghuisa, który coraz lepiej wchodzi w buty gracza Ajaksu.

„Mamy z niego coraz więcej i więcej pożytku, ale mi podoba się od samego początku. Ludzie postawili go w złym świetle, ale dla mnie gra dobrze od początku. Nie był najlepszy w meczu z Twente, ale w kolejnych spotkaniach osiągnął bardzo wysoki poziom.”

Na słowa uznania zasłużył również Mohammed Daramy, który zaliczył doskonały debiut na Arenie okraszony golem i asystą.

„Już na treningu widziałem, że to chłopak, którego potrzebujemy. Jest silny, szybki i ma głebię gry. Podobał mi się jego gol. To chce się oglądać od piłkarza z ławki. Od razu wniósł na boisko pozytywną energię.”

Share:

Dodaj komentarz