Ten Hag: Nie szukajmy wymówek

Erik ten Hag rozczarował się tym, co musiał oglądać w niedzielne popołudnie w Enschede.

Ajax dał popis wyjątkowo słabej gry i zasłużenie stracił punkty już w drugiej kolejce Eredivisie.

„Chcąc rozbić taką drużynę jak FC Twente, która gra z takim entuzjazmem, musisz dać z siebie więcej od pierwszej minuty. Jeśli spojrzeć na to, ile sytuacji stworzyliśmy w pierwszej połowie, było to ledwie kilka. Wszystko zaczyna się od prawidłowej formacji gry, czego nam brakowało. To właśnie dlatego nie tworzyliśmy żadnych okazji. Twente również ich nie miało, ale patrzymy głównie na siebie.”

Po raz kolejny widać było, że Ajax gra bardzo źle mecze rozgrywane o 12:15, ale to musi przestać być wymówką dla klubu, który aspiruje do gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

„Nie szukajmy wymówek, bo musimy być w grze, jeśli gramy o 12:15. Wielu zawodników po prostu nie było. O każdej godzinie trzeba dowieźć dobry wynik, a my tego nie zrobiliśmy. Zbyt wiele rzeczy było poniżej pewnego poziomu, zarówno jako drużyna, jak i indywidualnie. Wiemy, że początki sezonu bywają trudne, ale musimy mieć świadomość, jak konieczny jest dobry początek.”

„Patrząc z perspektywy drużyny, która straciła gola, taka bramka nigdy nie powinna paść i zawodnik nigdy nie powinien dojść do pozycji do strzału. Mieliśmy dość czasu na organizację gry. Taka druga piłka zawsze powinna być nasza.”

Ten Hag dość odważnie skrytykował swoich piłkarzy, którzy w tym meczu dalecy byli od dobrej gry w piłkę i dobrej postawy.

„Widziałem irytację zawodników. Doskonale wiadomo było, jak zmotywowany jest rywal i jak gra. Trzeba się skupić na grze w piłkę nożną, a nie „przepychankom”. Widziałem to kilka razy i rozmawiałem o tym z piłkarzami w przerwie. Gracze Ajaksu nie powinni robić czegoś takiego. Mieliśmy wynik w naszych rękach i nie powinniśmy go oddać. To wyrównanie nie było oczywiste i organizacja defensywna pozostaje rzeczą, z której możemy być zadowoleni, do Twente nie było w stanie tworzyć sobie sytuacji.”

Share:

Dodaj komentarz