Ten Hag: Nie rzucimy się na transfery

Erik ten Hag był rozczarowany remisem z Willem II Tilburg, ale typowo dla siebie nie zamierza bić na alarm.

Ajax rozegrał bardzo słabe ostatnie spotkanie roku i stracił punkty na boisku trzeciej najgorszej drużyny Eredivisie.

„Zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze. Oni leżeli już na ziemi i trzeba było iść za ciosem. Mieliśmy ku temu okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Tak pozwoliliśmy Willem II wejść w ten mecz na nowo.”

„Po dwudziestu minutach pomyślałem, że za łatwo tracimy piłkę i być może powinniśmy szukać boków nieco częściej. Problem leżał jednak w pierwszym momencie konstrukcji akcji, a kiedy to nie wychodzi, trudno coś zrobić. Powinniśmy byli trzymać ich głównie na ich połowie, co nie miało miejsca. W końcowej fazie meczu mieliśmy świetne okazje i przynajmniej jedna powinna skończyć się golem. Pozytywne jest jednak to, że w końcówce potrafiliśmy grać spokojnie i stworzyć sobie 4-5 dobrych okazji. Brakowało nam jednak odpowiedniego spojrzenia, bo gdybyśmy podejmowali inne decyzje, z pewnością zdobylibyśmy gola.”

Mimo słabej gry w kolejnym już meczu i braków kadrowych, Ajax nie ruszy na szaleńcze zakupy w styczniu.

„Naszą intencją nie jest ruszać od razu na rynek transferowy, ale oczywiście będziemy mieli uszy i oczy szeroko otwarte. Powinniśmy się głównie skupić na tym, aby nasza kadra wróciła do zdrowia i sprawności.”

„Na ten moment brakuje nam 4-5 bardzo ważnych graczy i mamy nadzieję, że wrócą do nas w styczniu. Wówczas selekcja będzie silna i będziemy mieli więcej wyborów ofensywnych.”

Share:

Dodaj komentarz