Erik ten Hag, podobnie jak Matthijs de Ligt, jest bardzo zadowolony ze zwycięstwa w Venlo. Ajax był lepszy, ale nieskuteczny. Dodatkowo duży wpływ na spotkanie i wynik miały dwie decyzje sędziego na podstawie systemu VAR.

Nieuznana bramka dla VVV Venlo oraz rzut karny w 88. minucie dla Ajaksu. To naprawdę musiało zdenerwować kibiców liczących na potknięcie ekipy z Amsterdamu. Tak czy inaczej, obie decyzje sędziego były słuszne, choć Erik ten Hag przyznał, że zespół powinien rozstrzygnąć mecz wcześniej.

„Oczywiście mieliśmy szczęście. Bramka w ostatnich minutach po rzucie karnym dzięki interwencji VAR. To niewiarygodnie trudne dla Venlo, ale my możemy być szczęśliwi. Tak naprawdę tej dyskusji być nie powinno, gdyż znacznie wcześniej mogliśmy wykorzystać świetne okazje. Nie udało się, więc wszystko stało się trudniejsze. Zachowaliśmy wiarę w sukces i za to zostaliśmy wynagrodzeni” – powiedział Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

„Graliśmy całkiem nieźle, stworzyliśmy sobie tutaj 4-5 doskonałych szans. Rywale tak naprawdę nie mieli żadnej sytuacji podbramkowej. Nieuznana bramka? Widziałem coś, ale byłem zbyt daleko. Nie byłem pewny, co tam się wydarzyło, ale jak się okazało – był faul.”

Trener wypowiedział się także na temat Zakarii Labyada, który w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Neresa.

„Tuż po wejściu przeprowadził dobrą akcję, nieco później miał doskonałą okazję sam na sam, ale niestety jej nie wykorzystał. Szkoda, bo miałby mocne wejście w mecz. On niedawno dołączył do tego klubu i być może potrzebuje jeszcze czasu. Tak, oczywiście jego gra musi wyglądać bardziej przekonująco. Kontuzja Neresa? Ciężko powiedzieć, ale nie wyglądało to dobrze. Musimy poczekać na badania i dokładną diagnozę” – stwierdził Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz