Ten Hag: Nie możemy popadać w samozadowolenie

Erik ten Hag jest zadowolony z triumfu swoich graczy w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów.

Ajax przejechał się w środę po mistrzu Portugalii aplikując mu na jego terenie aż pięć bramek.

„Oczywiście, że jestem zadowolony. To był bardzo dobry występ. Jeśli twoja drużyna wie, jak zaimplementować plan tak dobrze, to fantastyczne. Poradziliśmy sobie doskonale i należą im się słowa uznania.” – powiedział Ten Hag.

„Ten wynik pokazuje, że mamy duży potencjał, ale jeśli chcesz zrobić kolejny krok w Lidze Mistrzów, musisz się ciągle uczyć i wyciągać wnioski.”

Specjalne słowa uznania otrzymał od menadżera Sebastien Haller, który był wielką gwiazdą środowego meczu.

„Nikt przed tym meczem nie pomyślałby o takim rozwiązaniu. To wyjątkowe osiągnięcie zarezerwowane tylko dla topowych graczy. To właśnie Haller, on pozostaje niewzruszony na krytykę i ma niesamowite statystyki. Dzisiaj znowu to udowodnił.”

Ten Hag nie chce jednak popadać w wielki optymizm i przypomina, że nawet w tym meczu były elementy, które należałoby poprawić.

„Po prawej stronie byliśmy niemal nieuchwytni z ofensywnego punktu widzenia, ale defensywnie wciąż musimy jeszcze popracować. Zawsze są elementy do poprawy, ale cieszmy się teraz tymi pięknymi momentami. Jako sztab musimy jednak pozostać krytyczni.”

Na słowa krytyki w meczu ze Sportingiem zasłużył chyba tylko Remko Pasveer i Ten Hag tego nie ukrywał.

„On nie zachował się dobrze przy tym golu. Ma to również związek z tym, że popadliśmy w szybkie samozadowolenie. Ten zespół musi wyciągnąć wnioski i przytoczyłem w przerwie jako przykład mecz z Atalantą w ubiegłym roku. Musimy zabrać taką wiedzę ze sobą na kolejne mecze.”

Share:

Dodaj komentarz