Ajax wysoko i pewnie pokonał Standard Liege i zameldował się w fazie play-off Ligi Mistrzów. Do fazy grupowej pozostał jeszcze tylko jeden krok. Z występu swoich zawodników zadowolony jest Erik ten Hag.

„Zwracałem uwagę, by utrzymać koncentrację. Mimo prowadzenia cały czas szukaliśmy kolejnych bramek. Powiedzieliśmy sobie w przerwie, że dobrze nam idzie i gramy świetnie, ale nie możemy spoczywać na laurach. W ubiegłym tygodniu zbyt łatwo to wszystko wypuściliśmy. Strzelasz na 3-0 i kończysz mecz. Musimy to pokazywać w każdym spotkaniu. Takie zabijanie rywalizacji zawsze musi być naszą intencją” – powiedział trener Ajaksu.

Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Hakim Ziyech, który został doceniony nie tylko przez szkoleniowca, ale również kibiców na stadionie.

„On był w ostatnim czasie krytykowany, ale zawsze uznawałem go za wspaniałego piłkarza. Prawdziwy klejnot holenderskiego futbolu. Nie tylko on był świetny. Tadić również. Tagliafico, De Jong podobnie, reszta zespołu też dobrze się prezentowała. Na szczęście trenerzy nie muszą wybierać zawodnika meczu.”

„Chcemy zatrzymać kadrę w nienaruszonym stanie. Okienko transferowe w Anglii już jest zamknięte, prawie tak samo jest we Włoszech. Zobaczymy jak wszystko się potoczy. Możemy stworzyć świetną drużynę. Panuje tu dobra atmosfera i mentalność. Jako klub już zdecydowaliśmy, że chcemy zatrzymać wszystkich u siebie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy by to się udało.”

„Bardzo dobrze rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie. Stosowaliśmy agresywny pressing, było dużo rzutów rożnych, byliśmy w grze, publiczność też to wyczuła i pomagała. Później nasza gra stała się nieco zaniedbana, wkradło się trochę nonszalancji, ale na szczęście utrzymaliśmy wynik 3-0” – zakończył Erik ten Hag w rozmowie z Ziggo Sport.

Share:

Dodaj komentarz