Ten Hag: Musimy być bezwzględni

Erik ten Hag pochwalił swoich piłkarzy po zwycięstwie nad Groningen, ale wciąż widzi elementy, które można poprawić.

Ajax w pierwszej połowie szybko wyszedł na prowadzenie i miał jeszcze kilka świetnych okazji, by zdobyć kolejne bramki. Wynik mógł zostać rozstrzygnięty przed przerwą.

„To był intensywny mecz. Zmarnowaliśmy kilka okazji, po 30 minutach mogliśmy wszystko rozstrzygnąć i prowadzić 3:0. Daliśmy przeciwnikom wiarę i nadzieję. Groningen kontynuowało walkę i jeszcze w pierwszej połowie mogło dojść do wyrównania. Nie możemy na to pozwalać, nie możemy dawać rywalom żadnych nadziei. Zabrzmi to lakonicznie, ale po prostu w takich sytuacjach musimy być bezwzględni” – powiedział Ten Hag w rozmowie z ESPN.

„Groningen zaczęło grać agresywnie, musieliśmy odpowiadać tym samym. Wygrywanie pojedynków do podstawa. Było kilka momentów, w których zbyt łatwo przegrywaliśmy takie pojedynki. To zasługuje na krytykę, ale drużyna szybko się podniosła, a to natomiast dowód świetnej mentalności.”

„Nie zrobiliśmy dzisiaj zbyt wielu zmian, ponieważ nie sądzę, że jest to konieczne. Selekcja jest w dobrej formie. Chcemy, żeby tak zostało jak najdłużej. Czasami decydujemy się na zmiany, by ktoś utrzymał świeżość, chcemy też dać okazję do gry zmiennikom. Dla nas to nawet konieczne, bo bywa tak, że zmiany są wymuszone i musimy być na to gotowi.”

Poza kadrą Ajaksu znalazł się Daley Blind. Wciąż nie wiadomo czy będzie mógł zagrać w najbliższym meczu z Young Boys.

„Nie jestem jeszcze przekonany. Gdyby był gotowy, zagrałby już dzisiaj. Na ten moment jest znakiem zapytania i nie wiem czy będzie dostępny w czwartek. Podobnie wygląda sytuacja Brobbeya” – wyjaśnił krótko trener Ajaksu.

Share:

Dodaj komentarz