Erik ten Hag unika tematu meczu Feyenoordu z PSV. Menadżer w pełni chce się skupić na meczu swojej drużyny.

Joden już w niedzielę mogą zmniejszyć stratę do PSV do zaledwie dwóch punktów. Tuż po zakończeniu meczu Ajaksu, w Rotterdamie rozpocznie się hit kolejki.

„Nie przywiązuję do tego dużej wagi. Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie, poprawę naszej gry i żyć z meczu na mecz. Nie ma znaczenia jak tabela wygląda teraz, liczy się tylko koniec rozgrywek.”

„Jeśli wygramy wszystkie mecze do końca, będziemy na szczycie i mówiłem to już wcześniej. Nie wszystko jest jednak w naszych rękach i PSV musi się jeszcze potknąć.”

Ten Hag niestety nie jest pewny udziału w meczu Lasse Schöne. Duńczyk już tydzień temu zagrał tylko połowę i jego zmiana była prawdopodobnie wymuszona.

„Carel wykonał świetną pracę w niedzielę.” – powiedział menadżer o możliwym zastępcy Lasse.

Zwycięstwo nad ADO Den Haag z całą pewnością nałoży na PSV niesamowitą presję. Dwa punkty różnicy między drużynami oznaczać będą, że Ajax ponownie ma wszystko w swoich rękach.

„To oznacza, że przynajmniej możemy zwiększyć na nich presję.”

Fakt presji może być istotny, bo również w najbliższej przyszłości, PSV będzie zaczynać swoje mecze szybciej od Ajaksu.

„To czynnik z którym trzeba sobie poradzić. Myślę, że ma się co nad tym skupiać. PSV prawdopodobnie wskazało sobotę jako preferowany dzień gry, a Ajax niedzielę. To wszystko.”

Share:

Dodaj komentarz