Ten Hag: Możemy jeszcze wiele zdziałać

Erik ten Hag udzielił szerokiego wywiadu dotyczącego jego przyszłości oraz sytuacji w Amsterdamie.

Menadżer na chwilę obecną zakłada, że zarówno on jak i Marc Overmars będą w przyszłym sezonie dalej pracować w Amsterdamie.

„Nie obawiam się w kwestii dłuższego pozostania Marca Overmarsa. Nie mówił mi nic o odejściu z Ajaksu. Myślę, że gdyby coś było na rzeczy, wiedziałbym o tym.”

„Odejście nie jest w tym momencie opcją również dla mnie. Nie poszukuję nowego klubu. Niewykluczone jednak, że w pewnym momencie na mojej drodze pojawią się ciekawe projekty lub to Ajax uzna, że warto się rozstać. Nie rozmawiałem jeszcze z nikim. Jestem tutaj szczęśliwy, również z materiału z jakim muszę pracować. Chcę wyciągnąć z tego jak najwięcej się da. To oraz życzenie, aby wszyscy pozostali zdrowi to moje główne życzenia na 2021. Filozofia i ludzie w Ajaksie są świetni i wierzę, że możemy wspólnie osiągnąć cele. Wówczas byłbym szczęśliwym trenerem i człowiekiem, a to ważniejsze od pieniędzy.”

Mimo tego, że w tym sezonie Ajax wciąż ma o co grać i sezon daleki jest od rozstrzygnięcia, w Amsterdamie już pracują nad kolejnym sezonem, który ma być lepszy (mimo, że ten jeszcze nie przyniósł rozstrzygnięć)

„Mimo tego, że wszystko ma dać wyniki jeszcze w tym sezonie, jesteśmy zajęci budową nowego Ajaksu godnego Ligi Mistrzów. To realistyczny cel, ponieważ do szkieletu tej drużyny w postaci Blinda, Tadicia i Klaassena, rozwinąć się może wielu chłopaków z ogromnym potencjałem, takich jak Gravenberch, Kudus, Antony, Timber, Taylor czy Rensch.”

„Jeśli jeden z nas powie nie, to się nie wydarzy. – dodał Erik na temat wejścia Ajaksu na rynek transferowy i współpracy z Overmarsem.

Zdaniem Ten Haga Ajax ma za sobą bardzo dobre lato pod względem transferów.

„W tym roku zrobiliśmy dobrą robotę z Antonym, Kudusem i Klaassenem. Dla przykładu bardzo chciałem mieć u nas Pierre-Emila Hojbjerga i byliśmy naprawdę bardzo tego bliscy. Rozmawialiśmy z nim wiele razy i wiedzieliśmy, że ten chłopak uczyni nas silniejszymi. Myślę, że finansowo również byliśmy gotowi na niego, ale potem pojawił się Tottenham.”

W lecie Ajax chciał również nowego napastnika z wysokiej półki, ale projekt ten ostatecznie się nie udał.

„Postawiliśmy standardy naprawdę wysoko, a to związane było również z pieniędzmi. Niestety okazało się to dla nas nierealistyczne, dlatego postanowiliśmy zostać z Dusanem Tadiciem, Klaasem-Janem Huntelaarem, Zakarią Labyadem i skupić się nad rozwoju Traore i Brobbeya.”

„Uważam, że teraz wszystkie pozycje są dobrze obsadzone i wejdziemy do gry tylko wtedy, kiedy pojawi się naprawdę świetna okazja.”

Boss poruszył również temat „roku przerwy” o którym od dawna mówi się w Amsterdamie.

„Jeśli masz za sobą tak udany sezon jak holenderski klub, nie możesz pozostać w tej formie na kolejny rok. Zostaniesz obrabowany, zjedzony i musisz rozpocząć budowę drużyny od początku. To kosztuje pieniądze, ale przede wszystkim czas. Jesteśmy teraz w takiej fazie, stąd rozmowa o roku przerwy.”

„Przezimowanie w Lidze Mistrzów to nasza ambicja i ja, Overmars i Van der Sar mówimy o tym co sezon. Coś co czasem nie jest możliwe, jest jednocześnie typowe dla Ajaksu i Amsterdamu. To jednak nie zawsze ma prawo się udać. Jeśli chcesz pozostać w Lidze Mistrzów potrzebujesz co najmniej szesnastu topowych zawodników, a my jeszcze ich tutaj nie mamy. Nasza selekcja jest szeroka na Eredivisie.” – dodał nieco brutalnie Erik.

Mimo tego Ten Hag jest zadowolony z tego, w jakiej dyspozycji i formie jest w tym momencie jego drużyna.

„Pod względem rezultatów i gry myślę, że jesteśmy tak, gdzie chcielibyśmy być. Ajax ponownie jest liderem Eredivisie, gramy dobrze i strzelamy niesamowitą ilość bramek. Czasami wygląda to bardzo źle defensywnie, ale to kwestia ofensywnego stylu gry jaki prezentujemy. Wymagania są wysokie, ale nasza selekcja jest tego świadoma. Kondycyjnie jesteśmy w dobrym miejscu, a kilku kontuzjowanych zawodników dołączy do nas szybko.” – dodał Erik na temat ciężkiego stycznia, jaki czeka jego drużynę.

Share:

3 Responses to the post:

  • Lesley
   at 14:17

   Nie czepiajmy się. Też mam wiele Erikowi do zarzucenia i nie porywa mnie ten sezon, w tym odpadnięcie z LM w takim stylu, ale wyraźnie wyjaśnił jak wygląda sytuacja w LM i jego zdaniem nie mieliśmy drużyny i jakości wymaganej do dalszej gry. Zadowolony jest głównie z ligi, co też wyraźnie wskazuje.

 • Galo
  at 19:37

  LM to akurat można żałować, bo odpadliśmy z jednej strony zasłużenie wygrywając tylko z Duńczykami a z drugiej strony mecze z Liverpoolem i Atalantą mimo iż przegrane i remis jeden to wcale nas nie zjadły. Przed startem każdy się ich obawiał a z gry to Ajax w każdym był lepszy/równy tyle że wynik końcowy nam się nie zgadzał. Może właśnie wyszedł brak klasowej 9, która strzeli kiedy trzeba. Co do ligi to jeszcze się zobaczy ile jest wart ten zespół po przerwie. Będą wtedy mecze topowe i to one odpowiedzą kto zostanie mistrzem. W pierwszej części zrobili co mieli zrobić i jest 1 pozycja w tabeli.

 • Dodaj komentarz