Erik ten Hag zaliczył świetny debiut w roli szkoleniowca Ajaksu. Jego podopieczni pokonali u siebie Feyenoord 2:0. Trener nie krył swego zadowolenia, ale zauważył kilka elementów wymagających poprawy.

„Jestem bardzo szczęśliwy. Mieliśmy mecz pod kontrolą, zdominowaliśmy przeciwnika i zdobyliśmy świetne bramki. Stać nas jednak na więcej, możemy grać lepiej. Musimy przyspieszać swoją grę i odpowiednio wyczuwać momenty, by to robić. Powinno być znacznie więcej ruchu. Nasza gra poprawiła się wyraźnie po przerwie” – powiedział Ten Hag przed kamerą FOX Sports.

„Na przykład Nico częściej schodził do środka robią Kluivertowi miejsce na pojedynki jeden na jeden. W taki sposób poniekąd udało się strzelić pierwszego gola. Po przerwie byliśmy pobudzeni. Do przodu ruszył też Joel Veltman i z tego zrobiło się 2:0.”

W podobnym tonie szkoleniowiec Joden wypowiedział się chwilę później dla NOS Sport.

„W piłce oczywiście chodzi o wyniki, ale jeśli nie grasz odpowiednio dobrze to nie osiągniesz dobrych rezultatów. Zwracamy na to uwagę od pierwszej minuty. Mieliśmy różne momenty. Naturalnie widziałem kilka elementów do poprawy. Mogliśmy stwarzać znacznie więcej zagrożenia i nad sposobem atakowania musimy jeszcze popracować. Skupić się na podejmowaniu dobrych decyzji w odpowiednich momentach. Z tego bierze się nasza kreatywność oraz efektywność” – zakończył Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz