Erik ten Hag ma prawo pękać z dumy. Jego drużyna nie po raz pierwszy w tym sezonie wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności.

Amsterdamczycy „tylko” zremisowali z Bayernem 3:3, ale dostarczyli kibicom niezapomnianych przeżyć pokazując fantastyczne zaangażowanie i futbol.

„Momentami graliśmy naprawdę świetnie i za to ogromne słowa uznania dla drużyny. Wielka wola walki i styl gry. Każdy walczył i pomagał sobie nawzajem. Wywalczyliśmy zwycięstwo, ale zabrakło nam niewiele aby przekroczyć tą linię. Drużyna pokazała jednak mentalność i charakter to jasne. Pokazali również dobry futbol, co również powinno być dla każdego jasne.” – powiedział Ten Hag.

Dobry wynik z pewnością jest również zasługą samego Ten Haga, który wybrał dobre ustawienie z Dusanem Tadiciem z przodu.

„Dodatkowy pomocnik, który tworzył przestrzeń między liniami i głębię za ostatnią linią Bayernu. To działało naprawdę dobrze w drugiej połowie. Do przerwy nie byłem zadowolony z gry piłką, ale później było już znacznie lepiej. Po przerwie zagraliśmy fantastyczny okres.”

Rozgrywając swoje 12 spotkanie w Europie, Joden dalej pozostają niepokonani w tych rozgrywkach.

„To wielki komplement i dowód, że jesteśmy na dobrej drodze.” – dodał Erik, który nie zamierza przejmować się poniedziałkowym losowaniem.

„Nie mamy na to wpływu. Skupiamy się tylko na grze. Musimy wyciągnąć wnioski z naszych błędów, ale jednocześnie potwierdziliśmy, że możemy rywalizować na tym etapie. Rywale na pewno nie będą szczęśliwi jeśli nas wylosują.”

Share:

Dodaj komentarz