Erik ten Hag jest przekonany, że Ajax jest wystarczająco silny, aby w przyszłym sezonie osiągnąć sporo.

Ten Hag uważa, że Ajax stać na dobrą grę bez większych wzmocnień i drużynie nie zaszkodzi nawet odejście Hakima Ziyechaa.

„Spędziliśmy tutaj bardzo miły i udany okres. On dał drużynie i fanom wiele. Nie tylko pod względem wnyków, ale także atrakcyjnej piłki.”

„Ziyecha nie da się zastąpić 1 do 1. Nie sądzę, że powinniśmy tak na to patrzeć. Nie zrobiliśmy tego w zeszłym roku, kiedy odeszli Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong czy Lasse Schone. Nowe gwiazdy wzrosną i zdobędą serca fanów.”

Menadżer ma nadzieje, że wiele radości fanom Ajaksu da Antony, ale Brazylijczyk nie jest traktowany jako zastępca Ziyecha.

„Wszyscy mamy na to nadzieje. Po pierwsze to świetny piłkarz, który pasuje do drużyny, a po drugie gracz, który prezentuje atrakcyjny futbol. Oczekuję, że da z siebie wszystko, a reszta przyjdzie naturalnie.”

„Kiedy pojawi się Antony i wróci Neres, uważam, że mamy obsadzone wszystkie pozycje. Tak, mamy na tyle dobrą grupę, która jest konkurencyjna i może zdziałać coś w Lidze Mistrzów i oczywiście powalczyć o tytuł w lidze.” – dodał Erik.

Boss nie jest też zaniepokojony plotkami i bardzo prawdopodobnym odejściem Onany, Tagliafico i Van de Beeka.

„Jestem spokojny. Wiemy, że mamy dobrych piłkarzy i to samo dzieje się co roku. Chcę zatrzymać wszystkich, ale jeśli się to nie uda, będziemy musieli dokonać dobrych wymian.”

Share:

Dodaj komentarz