Ten Hag: Lubimy wyzwania

Erik ten Hag był bardzo zadowolony z czwartkowej wygranej nad Young Boys.

Amsterdamczycy pokonali mistrzów Szwajcarii po raz drugi i pewnie zameldowali się w 1/4 Ligi Europy.

„To był doskonały dwumecz i jesteśmy szczęśliwi z ćwierćfinału.”

„Zobaczymy, z kim przyjdzie nam gra dalej. Możemy tego wyczekiwać, ale skupiamy się tylko nad ADO Den Haag. Nie mamy na to żadnego wpływu. Trudno będzie dojść daleko w tych rozgrywkach, ale mamy dobrą drużynę. Kogokolwiek wylosujemy będzie to trudny rywal, ale lubimy wyzwania. Świetną sprawą jest, że dochodzimy do ćwierćfinału trzeci raz w ciągu czterech lat, ale równie dobrze można powiedzieć, że to trzeci las w ciągu osiemnastu lat.” – dodał Erik.

W spotkaniu rewanżowym ekipa Joden miała minimalne kłopoty na początku, ale ostatecznie nie dała się zaskoczyć.

„Mieliśmy problem z organizacją defensywną i byliśmy bardzo niespokojni w posiadaniu piłki. Tylko wzmacnialiśmy tak grającego rywala. Po bramce na 1:0 widać było, że wiara rywala zniknęła. Mogliśmy i powinniśmy strzelić więcej. Tuż po przerwie mogliśmy ich złamać i zamknąć ten mecz. Tempo mocno spadło i wówczas trzeba było strzelić jedną lub dwie bramki. Jesteśmy głodni i chcemy więcej.”

„Wygrana 5:0 to nasza zasługa. Sprawiliśmy, że rywal nie wyglądał najlepiej. Jeśli nie wykonalibyśmy naszego planu dobrze, widać było w pierwszym fragmencie, co mogłoby się dziać. W obu spotkaniach nie pozwoliliśmy im na wiele.”

 

 

Share:

Dodaj komentarz