Ten Hag: Lista absencji ogromna

Erik ten Hag ma ogromne problemy ze swoją kadrą, ale liczy, że sytuacja nieco poprawi się jeszcze przed końcem roku.

W środowym meczu z Utrechtem Ajax radził sobie bez Andre Onany, Noussaira Mazraouiego, Seana Klaibera, Quincy Promesa, Lassiny Traore, Klaasa-Jana Huntelaara, Briana Brobbeya oraz Davida Neresa.

„Lista naszych absencji jest ogromna. Mam nadzieję, że Neres wróci do nas w styczniu.” – powiedział Erik kończąc spekulacje na temat gry Brazylijczyka w 2 ostatnich meczach.

„Jestem przekonany, że Andre będzie w niedzielę dostępny. Klaiber i Huntelaar byli zawieszeni, więc również będą dostępni na niedzielę.” – dodał Ten Hag potwierdzając również, że nawet Quincy Promes ma szansę znaleźć się w selekcji.

Ten Hag krótko odniósł się do sytuacji zwiazanej z Promesem.

„Moje serce pękło, kiedy usłyszałem taką wiadomość. Drużyna również to odczuła. To trudna sytuacja, ale rozmawiałem z nim przez telefon i jest pozytywnie nastawiony. W czwartek porozmawiamy o tej sytuacji raz jeszcze. W Holandii osoba jest niewinna do momentu, w którym coś się jej udowodni. Jeśli utrzymuje, że jest niewinny, dlaczego mamy w to nie wierzyć?

„Pierwsze wrażenia są dobre i jeśli tak pozostanie, dołączy do selekcji ponownie i będziemy to wspierać.”

Na sam koniec menadżer skomentował środowe, szalone spotkanie z Utrechtem.

„To była dobra reklama futbolu i świetnie spotkanie. Oczywiście był to festiwal błędów, ale taki już jest pucharowy futbol. To był szalony mecz pełen błędów, ale strzeliliśmy pięć bramek i pokazaliśmy ducha drużyny. Moja drużyna zasługuje na słowa uznania.”

„To był bardzo długi rok, ale musimy dotrwać do końca. Nie możemy o tym zapominać. Dzisiaj za łatwo traciliśmy skupienie i oddawaliśmy łatwe bramki. Jeśli chcesz wygrywać mecze, takie coś nie może mieć miejsca w dłuższej perspektywie czasu.”

 

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz