Erik ten Hag zapowiedział, iż Ajax nie zamierza wypożyczać większej ilości zawodników.

Ten Hag do Austrii zabrał aż 33 graczy i selekcja jest obecnie „zatłoczona”. Mimo tego, Ajax nie planuej na razie wypożyczać większej ilości piłkarzy.

„To dobre dla wewnętrznej rywalizacji. Dzięki temu każdy depcze sobie po piętach. Uważam też, że potrzebujemy dużej liczby zawodników, bo będziemy grać co trzy dni. Nie będzie to miało miejsca tylko we wrześniu i październiku, ale do końca maja przyszłego roku.”

„Na ten moment nie mamy w planach kolejnych wypożyczeń. Zrobimy to tylko w ostatniej fazie okienka, jeśli okaże się, że dany zawodnik nie ma perspektyw, a musi zrobić kolejny krok w swoim rozwoju. Jestem bardzo zadowolony z tej selekcji i każdy zawodnik może odegrać ważną rolę. Nie zapominajmy też, że będziemy uprawnieni aż do 5 zmian.”

Ten Hag ponownie wyraził również zadowolenie z nowych graczy, którzy w trakcie obozu w Austrii pokazali się z dobrej strony.

„Antony i Kudus zrobili bardzo dobre wrażenie, ale również młodzież spisuje się bardzo dobrze. Mieli okazję pracować w warunkach, jakich nie mają na co dzień w drużynach młodzieżowych. Zrobili duże kroki naprzód w swoim rozwoju. Jeśli popatrzeć jak zagrali z mistrzem Austrii i uczestnikiem Ligi Mistrzów, to daje nadzieje i pewność na przyszłość.”

Share:

Dodaj komentarz