Ten Hag: Komplementy dla selekcji

Erik ten Hag był bardzo zadowolony z wygranej nad AZ, która dała awans do 1/4 KNVB Beker.

Amsterdamczycy grali w bardzo zmienionym składzie, ale mimo tego zagrali chyba do tej pory najlepsze spotkanie rundy i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

„W tych warunkach przy tak silnym wietrze i śliskim boisku, to był naprawdę doskonały występ. Wciąż możemy być lepsi z piłką przy nodze, ale defensywnie i w pressingu spisaliśmy się bardzo dobrze – szczególnie w drugiej połowie. Stworzyliśmy sobie też kilka sytuacji. Udawało nam się trzymać AZ z dala od naszej bramki.” – powiedział z zadowoleniem Erik.

„W drugiej połowie byliśmy jeszcze lepsi w pressingu i lepsi w grze patrząc z organizacyjnego punktu widzenia. Nie oznacza to jednak, że w pierwszej połowie wyglądało to źle. Ogólnie trafiliśmy w słupek i poprzeczkę trzy razy, mieliśmy wiele dobrych okazji i relatywnie mało zagrożenia. Wówczas można powiedzieć, że zagrało się dobry mecz. Jeśli taki występ możesz zaliczyć przeciwko topowej w Holandii drużynie, można mówić o dużych komplementach dla selekcji.”

Ten Hag odniosł się również do kontrowersji wokół VARu. Brak technologii nieco pokrzywdził ekipę AZ.

„Moment, w którym odgwizdano spalonego Boadu był błędem. VAR powinien być obecny. Jeśli traktuje się ten puchar poważnie i na co dzień używa się VARu, powinien być również w tych rozgrywkach.”

Na sam koniec Erik odniósł się również do kontrowersyjnej cieszynki Zakari Labyada i oczywiście pochwalił swojego ulubieńca.

„Myślę, że to nie było bardzo potrzebne i powiedziałem mu to. Zapytałem ich jednak o to wczoraj i wyszło na jaw, że były to filmy sprzed kilku miesięcy. Wolałbym jednak skupić się na piłce. To świetna sprawa, że Labyad znowu mógł być ważny dla Ajaksu. Był dla nas bardzo ważny też w poprzedniej rundzie i ma bardzo dobre statystyki.”

Share:

Dodaj komentarz