Ten Hag: Jestem zadowolony

Erik ten Hag był bardzo zadowolony z występu swoich piłkarzy przeciwko Paderborn .

Amsterdamczycy na zakończenie obozu przygotowawczego w De Lutte pokonali rywala występującego na co dzień w drugiej lidze niemieckiej.

„Jestem zadowolony, że byliśmy w stanie zagrać tak po tym trudnym tygodniu.” – rozpoczął Erik.

„Drużynie należą się słowa uznania. Długo rozmawialiśmy o mentalnych trudnościach, które możemy napotkać. Mieliśmy trudny i intensywny tydzień pod względem przyswajania nowych informacji jak i pracy. Jeśli po tym jesteś w stanie tak zagrać, to naprawdę dobrze.”

Piłkarze Ajaksu będą mieć wolną niedzielę, a później wrócą do Amsterdamu. Za dwa tygodnie Joden polecą zaś do Austrii, gdzie przygotowania wejdą w decydującą fazę.

„Piłkarze nie uważają obozów przygotowawczych za złe. Wciąż brakuje nam wielu piłkarzy, ale takie treningi są istotne i pomagają pracować nad rozwojem stylu gry. Budujemy tak Ajax od trzech lat i za każdym razem daje to pozytywne efekty.”

Erik ten Hag pochwalił również Danilo, który być może będzie jednym z głównych wygranych obozu w De Lutte.

„Musimy jeszcze poczekać i zobaczyć, ale nie bez przyczyny dostaje tutaj swoje okazje. Znamy jego umiejętności, szczególnie w szesnastce. To doskonały „finisher”, który potrzebuje bardzo mało miejsca. Danilo jest innym typem zawodnika, ale myślę, że mogą grać razem z Hallerem. To gracze nawzajem się uzupełniający. Danilo może grać też na boku, co z pewnością jest opcją.”

Share:

Dodaj komentarz