Ten Hag: Jestem dumny

Erik ten Hag był bardzo dumny po triumfie w finale KNVB Beker.

Ajax zagrał na De Kuip lepiej niż chyba wielu oczekiwano. Joden nie tylko jeszcze w piątek rano byli w Rzymie, ale mieli za sobą rozczarowujący wyjazd do Włoch.

„Patrząc na to, na co było nas stać fizycznie i psychicznie po czwartkowym rozczarowaniu, to naprawdę niesamowite.” – powiedział Erik.

„Czterdzieści procent drużyn, które grają w czwartek, przegrywa swoje mecze w niedzielę. My w drugiej połowie byliśmy najświeższi. Nie wiem, skąd mój zespół wziął tą energię, ale jestem z tego bardzo dumny.”

Ajax tak naprawdę mógł zamknąć mecz z Vitesse szybciej, ale brakowało skuteczności i nieco szczęścia.

„To też ma związek ze świeżością. Po tym 1:0 powinniśmy byli pójść dalej i zdobyć gola na 2:0 czy nawet 3:0. Chcieliśmy jednak posłać tą ostatnią piłkę zbyt szybko. Vitesse strzeliło i był to zupełnie inny mecz. Po przerwie widać było jednak, że przestrzenie stawały się coraz większe.”

„Świętowaliśmy w szatni tak jak powinno być. Niestety nie było to możliwe z naszymi fanami na boisku.” – dodał Erik, który wygrał z Ajaksem już 4 trofea w ciągu dwóch lat.

„Pod tym względem jestem nienasycony. Jeśli takich odczuć brakuje, to znak, że należy coś zmienić i zakończyć pewien etap.”

Share:

Dodaj komentarz