Erik ten Hag był zadowolony po zwycięstwie nad SC Heerenveen i to wyjątkowo pewnie bo aż czterma golami.

Amsterdamczycy zagrali naprawdę dobre spotkanie, co nie zawsze ma miejsce po przerwie reprezentacyjnej.

„Powrót ze spotkań reprezentacyjnych i wygrana w Heerenveen 0:4 to coś idealnego. Do tego mogliśmy oszczędzić kilku graczy. Jedyne czego zabrakło, to większa ilość bramek. Po dobrym początku, później nie przychodziło nam tak łatwo znalezienie wolnego zawodnika, a nasi atakujący grali zbyt wysoko. Heerenveen miało okres, w których chcieli nałożyć na nas pressing wyżej, ale dobrze sobie z tym poradziliśmy.”

„Gol tuż przed przerwą sprawił, że ten mecz mocno się zmienił. To świetny scenariusz, bo dzięki temu mogliśmy zmienić kilku graczy jako środek ostrożności i dać pograć innym. Po drugiej bramce gra otworzyła się już bardziej. Logiczne jest, że wszyscy mogą myśleć o ciężkim terminarzu jaki mamy, ale tak nie można. Dzisiaj jeśli spojrzeć na to bardzo krytycznie, mogliśmy strzelić więcej.Musimy jeszcze potrafić wyczuć, kiedy możemy dobić przeciwnika. Kiedy oni idą bardziej do przodu, tworzy się sporo wolnych przestrzeni, które powinniśmy wykorzystywać w większym stopniu. Oczywiście dzisiaj, dobry wynik został już ustalony wcześniej.” – dodał Erik.

Już w najbliższy wtorek, Ajax zmierzy się z Benficą w ramach Ligi Mistrzów. Jeśli Joden wygrają, poważnie będą mogli myśleć o wyjściu z grupy.

„Benfica to z całą pewnością wyzwanie, ale nie możemy się już doczekać. To wspaniały rywal, wyprzedane wszystkie bilety. Chcemy wzmocnić jeszcze bardziej naszą pozycję.”

Share:

Dodaj komentarz