Ten Hag: Haller musi się przestawić

Erik ten Hag nie był w 100% zadowolony z wygranej nad PEC Zwolle.

Amsterdamczycy nie mieli żadnego problemu z pokonaniem PEC, ale wygrali „tylko” 0:2, marnując wiele sytuacji.

„To było zwykłe zwycięstwo z pojedynczymi zrywami. Nie pozwoliliśmy też rywalom na wiele, nie licząc jednego momentu dekoncentracji na początku. To jednak młody gracz (Rensch), któremu takie rzeczy mogą się zdarzać, chociaż nie powinny.”

„Musimy być też bardziej skuteczni. Nie byliśmy w 100% skupieni i trzeba podejść do tego krytycznie, bo mecze tego typu powinny kończyć się 0:5.”

W przerwie boisko opuścili David Neres i Deyvne Rensch, ale gra Ajaksu bardzo się nie zmieniła.

„David zgłaszał problemy ze ścięgnem i postanowiliśmy go zmienić zważywszy na trudny terminarz. Rensch to bardzo młody gracz, którego wprowadzamy powoli. Już teraz zaliczył wiele fantastycznych spotkań, ale nie chcemy go przeciążyć w tak burzliwym terminarzu.”

Ten Hag nie mógł nie zostać zapytany o postawę Sebastiena Hallera, który najłagodniej mówiąc znowu zawiódł.

„Brakuje mu od jakiegoś czasu skuteczności i musi to przełamać. Powinien się bardziej skupiać na tego typu meczach. Pojawił się tutaj, strzelił sporo bramek i rywale są bardziej zdeterminowani, aby go powstrzymać. To oznacza, że musi więcej biega i walczyć. Nie sądzę, że ma to coś wspólnego z etyką jego pracy.” – dodał Erik sugerując, że rozczarowanie Ligą Europy nie może wpływać na napastnika.

„Rozmawialiśmy z nim o tym. Tak już po prostu jest. Musi się przestawić, a my oferujemy mu wsparcie. Otrzymał indywidualne treningi i pracujemy z nim bardzo specyficznie na siłowni. Musi się upewnić, że w weekend jest przygotowany do gry.”

Share:

Dodaj komentarz